Torbalı Ege Gazetesi

HAYVAN YEMİYLE ‘SALİHLİ EKMEĞİ’

Manisa’da yapılan zabıta baskını, Torbalı halkını da tedirgin etti. Zaman zaman Torbalı’da da ”Salihli ekmeği” adı altında açıkta satılan ekmekte hayvan yemi kullanan bir firmaya yönelik düzenlenen baskında, ekmek yapımında hayvan yemi kullanıldığı ortaya çıktı

HAYVAN YEMİYLE ‘SALİHLİ EKMEĞİ’
279 okundu
10 Nisan 2015 - 0:00

Torbalı’da da açıkta ve sağlıksız bir şekilde satılan ekmek, tedirginliğe neden oldu. Torbalı’da da özellikle pazaryerlerinde açıkta satılan ve köy ekmeği, Salihli ekmeği gibi isimler altında satışa sunulan ekmekte hayvan yemi tespit edildi. Manisa’nın Yunusemre İlçesi’nde operasyon düzenleyen zabıta, besiciliğin sürdüğü bir ahırda, hayvan yemiyle ve sağlıksız bir şekilde gerçekleştirilen kaçak ekmek üretimine son verdi. İşletme sahibine para cezası kesilirken, ahır mühürlendi. Sağlıksız ortamda üretilen ekmekler ve un gibi malzemelere el konuldu.

AHIRI FIRIN YAPTILAR

Suçüstü yakalanan iki çalışanın aralarında yaptığı konuşmada ”Ya biz de geçen dün akşam konuşmuştuk. Ne şartlarda ve ne tür ortamda ekmek üretiyoruz” demeleri sağlıksız üretim yaptıklarının bilincinde olduğunu ortaya koydu. Ahır mühürlenirken, sağlıksız ortamda üretilen ekmeğin dışında üretimde kullanılan un gibi malzemelere el konuldu. Ahırın sahibi ve kaçak fırını işlettiği belirlenen Y.A. hakkında ise yasal işlem yapıldı. Yunusemre İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri de kayıtsızlıktan ve insan sağlığına uygun üretim yapılmadığından yaklaşık 15 ila 30 bin arası para cezası uygulanacağını dile getirdi. Zabıta ekiplerinin de 2 ila 3 bin lira arasında para cezası keseceği kaydedildi. Ahır, mühürlendi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SGN