Torbalı Ege Gazetesi

TORBALI Kent Konseyi’nin Engelliler Meclisi 2. Olağan Genel Kurul toplantısı önceki gün Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda saat 18:30’da gerçekleştirildi. Bütün kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda başkanlık seçimi yapıldı. Yapılan açık oylamada Ruhi Gülercan, 2. kez Engelliler Meclisi Başkanlığı’na seçildi. Torbalı Kent Konseyi Başkanı Cafer Tosun, iki yıl boyunca yapılan çalışmalardan dolayı Ruhi Gülercan’a plaket verdi. Oylama öncesi konuşma yapan Gülercan, “27 Şubat 2016’dan itibaren çalışmalarımıza başladık. Tüm bu çalışmalarda benden daha fazla kurul üyeleri çaba göstermiştir” dedi.

“76 TEKERLEKLİ SANDALYE VERİLDİ”

Konuşmasında yapılan çalışmaları anlatan Ruhi Gülercan, “22 Nisan 2016 tarihinde Engelliler Meclisimiz tarafından başlatılan ‘Tekerlerli Sandalye’ Sosyal Sorumluluk projemiz kapsamında hayırsever işadamları tarafından bağışlanan 10 adet tekerlekli sandalye Huzurevi’ne teslim edildi. Bu tarihten itibaren devam etmekte olan proje kapsamında hayırseverler tarafından 76 adet tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza teslim edildi. Bu projemiz ise devam etmektedir” şeklinde konuştu.

“BÜYÜK İŞLER BAŞARDILAR”

Engelliler Meclisi tarafından önemli çalışmalar yapıldığını ifade eden Torbalı Kent Konseyi Başkanı Cafer Tosun, “Kent Konseyimizde Engelliler Meclisi tarafından ilçemizdeki engelli vatandaşlarımız için çok büyük ve önemli çalışmalar gerçekleştirildi. İlçemizde bir farkındalık oluşması için her türlü etkinlikler iki yıl içerisinde düzenlendi. Bu konuda meclisimizin ciddi bir başarı gösterdiği ortadadır. Tabi bunu hep birlikte başardık. İlçemizdeki duyarlı ve hayırsever vatandaşlarımızın da bu çalışmalarda katkısı ve payı önemlidir” ifadelerini kullandı. Yapılan seçimin ardından yeni kurul: “Başkan: Ruhi Gülercan, Sekreter: İlknur Güler, üyeliklere, 1. Münevver Meçhul, 2. Nurettin Ünal, 3. Canan Kara Yıldız, 4. Gülten Başar, 5. Mustafa Sümer, 6. İdris Ekinci, 7. Eray Üst” şeklinde belirlendi. BURAK AKTAŞ

Engelliler Meclisi Gülercan ile devam edecek

4.334 okundu

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım