Torbalı Ege Gazetesi

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde oluşturulan Bereket Ormanları Fidan Dikim Etkinliği Gazi İlkokulunda yapıldı.

Etkinlik kapsamında İzmir genelinde 500 bin Torbalı’da ise 20 bin fidan toprakla buluşturuldu. Geçtiğimiz hafta yapılması planlanan etkinlik yoğun yağış nedeni ile bu haftaya ertelenmişti. Önceki gün Torbalı Gazi ilk okulunda Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun,  Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı  Ferhat Çetin ve  Okul öğretmenlerinin de katıldığı  bereket Ormanı etkinliğin de bol bol Çam ağaçı ve fıstık çamı dikildi.

ÇOÇUKLAR ÇOK NEŞELİYDİ

Gazi ilkokulu öğrencileri ağaç dikmekten çok mutlu olduklarını belirterek, “Her öğrencinin bir ağacı olacak ve bu ağaçlara gözümüz gibi bakacağız. Her gün sulayacağız ve bakımlarını bizler kendimiz yapacağız. Kimseye gerek yok biz bakarız. Çünkü çam ağacının olduğu yerde bol oksijen olur” dedi. Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, “Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin başlattığı Bereket Ormanı Fidan Dikme Etkinliği tüm Türkiye’de olduğu gibi Torbalı’da da gerçekleştirilmektedir. Bugün burada çocuklarımız kendi okullarında çam ağacı ve fıstık çamı dikiyorlar. Hepsine gösterdikleri ilgiden dolayı her çocuğumuza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. YAŞAR CEYLAN

Bereket Ormanları fidan dikim etkinliği, yapıldı

4.183 okundu

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım