Torbalı Ege Gazetesi

Ahlak Bekçileri

Ahlak Bekçileri
Necla ARPACI
Necla ARPACI( neclaarpci@torbaliege.net )
1.348 okundu
24 Ekim 2018 - 8:50

Maşallah herkes ahlak bekçisi. Yahu insan önce bir kendini hesaba çeker. Başkalarının hayatına müdahale etme hakkına sahip değilsiniz, ilk önce bunu bir bilin.

Öyle bir zamanın içerisindeyiz ki… İnsanların özel hayatı diye bir şey kalmadı. Artık her şey kamuya mahal olmuş ve çoğunun hayatı gözler önünde ulu orta serpilmiş durumda.

Böyle bir durumun yaşanması başkalarının hayatlarına göz diken, meraklı insanlar nedeniyle gerçekleşti. Kendi geçmişlerine bakmadan sağdaki soldaki insanların hayatlarına dil uzatan siz ahlaklı insanlar, komiksiniz.

Bizler özgürlük hakkına sahip vatandaşlarız. Kimse kimsenin özgürlüğünü sınırlayamaz. Özgürlükler, sadece özgürlükleri sağlamak için kısıtlanabilir.

“Elit” mekan diye tabir edilen ve sözde mütevazı insanların bulunduğu ortamda bulunan bireylere şöyle bir bakın. Kimse burnundan kıl aldırmaz. Onlar burjuva sınıfdan canım olsun o kadar değil mi?

En ahlaklı en terbiyeli en saygılı insanlar onlar. “Öyle şey olur mu canım, hiç milletin karısına, kızına göz dikerler mi, aaa çok ayıp.” Güzel gömlekler, şık pantolonlar tabiri caizse jilet gibi giyim kuşama bürünürler. Bu tarz insanlar sağa sola göz dikince ayıp değil, üstü bacı kirden gözükmeyen insanlar bir yan gözle baksın bakalım nasıl kıyamet kopuyor. Toplumun değerlerini yozlaştıran insanoğlu, burada bile bir sınıf ayrımı yaparak değerlerimizi ikiye bölüyorlar.

Ülke basınında ahlak bekçileri ile ilgili sıkça haberler gündeme geldi. Kişinin kendinden haberi olmadan, hangi vasıfla insanların hal ve hareketlerine, oturup kalkmasına ,karışma veya müdahale etme hakkını bulabiliyor.Kişi kendi kendini  “Ahlak Bekçisi” ilan ediyor. Hayır, neyin  kafası bu. Sen kimsin? Sana mı kaldı hesabı, sorgusu?

Nihat Doğan… aşinasınızdır bu isme.Özgecan olaylıyla ilgili birçok şey söylemiş ve kamuoyu ayağı kalmış büyük tepkiler almıştı. Doğan’ın o tweeti “Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın”.Zihniyetin böylesi… Sözde ahlaklı, terbiyelisin be adam. Son zamanlarda 11 yaşında ve 17 yaşında bir kızı zorla alıkoydun. Ne oldu sende mi laik sistemin sapıkları arasına girdin.

Bu tarz insanlar biz dünyada var olduğumuz sürece olacak. Fakat şunu unutmamalı, sende ondan farklı değilsin. Aynı zihniyetin lacivertisin.

 

 

 

 

 

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 11
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 7
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans