Torbalı Ege Gazetesi

Masal’lı minikler jimnastik ve modern dans öğreniyor

Alpkent Mahallesi’nde eğitim veren Masal Dünyası Anaokulu’nda eğitim gören 3-6 yaş grubundaki minik öğrenciler, haftada 2 gün jimnastik ve modern dans dersi alıyor.

Masal’lı minikler jimnastik ve modern dans öğreniyor
570 okundu
26 Ekim 2018 - 15:11

ÖZEL Torbalı Masal Dünyası Anaokulu bir ilk gerçekleştirilerek, anaokulu öğrencilerine okul öncesi eğitimlerinin yanı sıra, jimnastik ve modern dans eğitimleri veriliyor. Anaokulu öğrencilerine verilen jimnastik eğitimleri hakkında bilgi veren Anaokulu Müdürü Zeynep Emirdar, okul öncesi eğitimde çocuklar için spora önem verdiklerini belirtti. Emirdar, “Kasların gelişimi sonucunda çocuklar yürüme, tırmanma, yakalama, sıçrama gibi motor becerilerde ilerlemeler sergilerler. Bu becerilerin gelişmesiyle okul öncesi çocukların hareket düzeyi artar ve çevrelerini daha çok keşfedebilirler. Özel Torbalı Masal Dünyası Anaokulu olarak çıktığımız yolda, ilkokul dönemine geldiğinde yaşıtlarına oranla vücudunu tanıyan ve dengesi oturmuş, bu bedensel kalitenin verdiği öz güven ile kendini ifade edebilen çocuklar yetiştirmek istiyoruz ve okulumuzda spora önem veriyoruz. Haftada 2 gün jimnastik dersi yapıyor, projeler hazırlıyoruz. ‘Spor yapıyorum, sağlıklı büyüyorum’ projesi kapsamında etkinliklerimize devam edeceğiz” dedi.

‘JİMNASTİK TÜM SPOR DALLARININ ANASIDIR’

JİMNASTİK dersleri hakkında bilgi veren Müdür Zeynep Emirdar, jimnastiğin tüm spor dallarının anası olduğunu söyledi. Jimnastik eğitimlerinin usta öğreticiler tarafından verildiğinin altını çizen Emirdar, “Ne yaparsanız yapın ilk önce jimnastiğe başvurmak zorundasınız. Çünkü motorsal özellikler, denge, esneklik gibi özellikler burada kazanılıyor. Zaten 3-6 yaşlarındaki çocukların en büyük ihtiyaçları koşup, düşüp, zıplayıp, yuvarlanmak. Jimnastik yaparken sadece jimnastik antrenmanları yeterli olmuyor. İyi bir uyku, iyi beslenme, ilgili bir anne ve baba, okulda iyi malzemeler gerekli. Jimnastikle çocukları sosyal hayata hazırlıyoruz. Çünkü jimnastik bir disiplindir. Bizde burada çocuklarımıza temel disiplinleri veriyoruz. Sene sonlarında da şenlik adını verdiğimiz gösterilerimiz oluyor. Sene içinde gördüğümüz her şeyi ailelerimize, halkımıza gösteriyoruz” dedi.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 9
  • İyi --> 5
  • Daha iyi olabilir --> 4
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans