Torbalı Ege Gazetesi

15 dakika’da göl oldu!

Torbalı KazımPaşa İlkokul’un önünde oluşan çukurlar 15 dakika için adeta göle döndü

15 dakika’da göl oldu!
510 okundu
27 Ekim 2018 - 7:00

Torbalı KazımPaşa İlkokul’un önünde oluşan çukurlar 15 dakika için adeta göle döndü. Okul çıkışında yürümekte zorlanan öğrenci ve veliler suyun içinden geçmek zorunda kalıyor. Veliler ayakları ıslanan çocukları görünce isyan etti.

Kara Kışta Ne Olacak?

Kış aylarına girmemizle beraber yağmur yüzünü yavaş yavaş göstermeye başladı. İlçe’de kısa aralıklarla yağan yağışlar şimdiden çocukları perişan ediyor. Okulda eğitim gören öğrenciler çukurlardan geçmek zorunda kalıyor. Okul çıkışının yoğun olması nedeniyle kimi çocuklar kaldırımda kimi ise yolda yürüyerek evin yolunu tutuyor. Öğrenciler, “Ailemiz okulda hastalanmayın diye bizi tembihliyor. Bizde hasta olan arkadaşlarımızla bir süre oynamıyoruz. Ta ki iyileşene kadar. Ama biz okulda hastalanmamak için çabalardan bu duyun üstünden atlamak ya da yürümek zorunda kalıyoruz. Öyle olunca, ayaklarımız ıslanıyor ve soğuk alıyoruz” dedi.

Şu yollar yapılsın artık!

Torbalı sokaklarında oluşan çukurları yamayan Torbalı Belediyesi, vatandaşları memnun etmedi. Her yıl bozulup tekrar onarılmaya çalışan yollar vatandaşın gözünden kaçmadı. Vatandaş, “Doğru düzgün bir yolumuz yok. Ne kaldırım var ne de yol. Yapılıyor gibi gösterilip yapılmayan yollarla bizi kandırmaya çalışmasınlar. Artık yolda yürümek azap geliyor. Yoruluyoruz. İnsan yolda yürürken yorulur mu hiç? Yoruluyor. Çünkü dümdüz bir yol yok. Çocuklarımız kışın ne yapacak. Gölletin içinden mi yürüyecek. Daha şimdiden böyle. Sonrası ne olur. Önlemini almıyorlar. Seçimde yaklaştı. Artık sandıkta kararımızı veririz” şeklinde konuştular. Necla ARPACI

 

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 9
  • İyi --> 5
  • Daha iyi olabilir --> 4
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans