Torbalı Ege Gazetesi

Başarı Anaokulu Dentapolis’i ziyaret etti

Dentapolis Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni ziyaret eden Başarı Anaokulu öğrencilerine ağız ve diş sağlığının önemi anlatıldı. Yıldızlar, Gezegenler ve Mutlu Balonlar sınıflarında eğitim alan minikler, önemli bilgiler edindiler

Başarı Anaokulu Dentapolis’i ziyaret etti
663 okundu
31 Ekim 2018 - 17:56

MİNİKLER ‘DİŞÇİ’ KORKUSUNU YENDİ

TORBALI’DA hizmet veren Dentapolis Ağız ve Diș Sağlığı Merkezi’ni ziyaret eden Başarı Anaokulu öğrencilerine diş hekimleri tarafından ‘ağız ve diş sağlığı’ konularında bilgiler verildi. Minik öğrencilere, ağız ve diş sağlığı taraması yapılmasının yanı sıra diş fırçalama tekniği ve diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması yönünde uygulamalı eğitimde verildi. Dentapolis Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ortaklarından Dr. İbrahim Ersoy, yaptığı açıklamada, anaokulu öğrencilerine diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak gerektiğini belirterek, “Ağız ve diş sağlığının önemini küçük yaşlarda başlar. Bu konuda anne ve babalara önemli görevler düşüyor. Çocuklarımızın günde en az iki kez dişlerini fırçalaması gerekir” dedi.

DİȘ TARAMASINDAN GEÇTİLER

MİNİK öğrenciler, küçük yaşta ağız ve diş sağlığına dikkat edilmesinin ileriki yaşlarda karşılaşılabilecek ciddi sağlık problemlerinin önüne geçtiğini öğrendi. Büyük bir merakla Dr. Tutku Deniz Bora’yı dinleyen minikler, söylenenleri uygulayacakları konusunda söz verdi. Dişlerini günde kaç kez ve nasıl fırçalamaları gerektiğini diş maketi üzerinden uygulamalı olarak öğrenen öğrenciler, diş taramasından da geçti. Heyecanla dişçi koltuğuna oturan çocukların ağız ve diş bakımları yapıldı. Bilinçli bir nesil yetiştirilmesinde okul öncesi dönemin önemli olduğunu belirten anaokulu yetkilileri, diş fırçalama alışkanlığı kazandırılması için diş fırçalamanın ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayarak, bu tür sosyal projelere de önem verdiklerinin altını çizdi.

ZİYARETİN AMACI: DERSİ PEKİŞTİMEK

TORBALI’DA eğitim veren Başarı Anaokulu’nda öğrenim gören öğrenciler, küçük yaşta ağız ve diş sağlığına dikkat edilmesinin ileriki yaşlarda karşılaşılabilecek ciddi sağlık problemlerinin önüne geçtiğini öğrendi. Büyük bir merakla Çocuk Diş Doktorunu dinleyen minikler, söylenenleri uygulayacakları konusunda söz verdi. Dişlerini günde kaç kez ve nasıl fırçalamaları gerektiğini diş maketi üzerinden uygulamalı olarak öğrenen öğrenciler, diş taramasından da geçti. Heyecanla diş hekimi koltuğuna oturan çocukların ağız ve diş bakımları yapıldı. Okulda ‘diş bakımı ve sağlığı’ konularını işlediklerini, bu kapsamda da bilgileri pekiştirmek ve öğrencilerin korkularını yenmeleri için Dentapolis Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni ziyaret ettiklerini dile getiren Anaokulu Müdürü Saniye Özmüş, ağız ve diş sağlığı merkezi yöneticilerine teşekkür etti.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 11
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 7
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans