Torbalı Ege Gazetesi

Bu sene bol bol balık yiyeceğiz

Balık tezgahlarında çeşit bol

Bu sene bol bol balık yiyeceğiz
422 okundu
02 Kasım 2018 - 17:12

TORBALI’DA havaların soğumasıyla balıkçılarda satış yoğunluğu yaşanıyor. Kapalı pazaryerinde hizmet veren Erol Balıkçılık’a günlük olarak getirilen balıklar, tezgahlarda her keseye göre satılıyor. İşletmeci Enver Öztaş, özellikle hamsi ve palamudun tercih edildiğini söyledi. Balıkçı esnafı işlerden dolayı gayet memnun olduklarını belirterek, vatandaşların özellikle hamsi ve palamudu tercih ettiğini belirtti. Balık bolluğu yaşadıklarını da belirten esnaf, birçok çeşit balık olduğunu ifade ederek, talepleri karşılayabildiklerini söyledi.

BALIĞA İLGİ ARTIYOR

EROL Balıkçılık’ın işletmecisi Enver Öztaş, “Balık fiyatları geçen seneye göre çok uygun. Torbalı halkı, balık yemeyi seviyor. Özellikle son 4-5 yıldır balığa olan ilgi artıyor. Her geçen sene balık satışımız daha fazla oluyor. Bu bizim için de vatandaş için de iyi. Yumurtanın kolisinin 20 lira olduğundan bahsediliyor. Bir kilogram sardalya 10 lira. Etin kilogramı 40 – 45 lira. Vatandaş da haklı olarak balığa yöneliyor. Balıklardan özellikle hamsi, sardalya ve palamut daha çok ilgi görüyor” dedi.

ÇOCUĞUNUZA BOL BOL BALIK YEDİRİN

ÖZTAŞ, av yasağının geçtiğimiz ay sona ermesiyle denize açılan balıkçıların bol miktarda avlanmasının çok iyi bir besin kaynağı olan balığı ucuzlattığını söyledi. Balıkta bolca bulunan protein, D vitamini, fosfor ve kalsiyum gibi vücut için gerekli maddeleri bütün yaş gruplarının alması gerektiğini ifade eden Öztaş, “Balık özellikle protein ve Omega 3 yağları yönünden çok zengindir. Bunlar, çocuklarda hızlı olan beyin ve göz gelişiminde önemli rol oynar” dedi. Yetişkin ve çocukların haftada en az iki kez balık yemesini önerdiklerini kaydeden Enver Öztaş, şunları söyledi: Taze balık güvenle tüketilebilir.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans