Torbalı Ege Gazetesi

KÖMÜR SEZONU BAŞLADI

Yurt genelinde soğuk havaların hissedilmesiyle birlikte gözler kömürcülere odaklandı

KÖMÜR SEZONU BAŞLADI
1.019 okundu
05 Kasım 2018 - 8:41

Yurt genelinde soğuk havaların hissedilmesiyle birlikte gözler kömürcülere odaklandı. Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz kömür ve odun fiyatlarında da artışa neden oldu. Kış mevsiminin yaklaşmasıyla kömür ve odun fiyatları da cep yakıyor. TL’nin döviz karşısında değer kaybetmesiyle derinleşen ekonomik kriz, odun ve kömür fiyatlarını da ikiye katladı.

Alım Gücü Düştü

Torbalı’da Şen Ticaret İşletme sahibi Yasin Şen 30 yıldır kömür işiyle uğraşıyor. Babadan gelen mesleği sürdürdüğünü ifade eden Şen, “Satışlar beklentimizin çok daha aşağısında. Türkiye’de yaşanan son olaylar bizi de etkiledi haliyle. İnsanların alım gücü düştü. Fakat yinede satışlarımız iyi” şeklinde konuştu. Köylere kadar nakliyat yaptığını ifade eden Şen, şu an ki satışlara da şükür dedi. Öte yandan kömür fiyatları, 850 TL ile 1200 TL arasında.

Vatandaş Nasıl Isınacak?

Kış aylarının gelmesiyle birlikte Torbalılı vatandaşlar kara kara düşünmeye başladı.Bu kışın zor geçeceğini belirten vatandaşlar, “İnsanlar zaten asgari ücretle geçiniyor. Elektriğe zam geldi. Suya zam geldi. Kömür fiyatları tavan yaptı. 1 ton kömürün fiyatı 1000 TL. Zaten bütün kış ancak 2 buçuk tonla ısınabiliyoruz. Nasıl alacağız biz bu kömürü. Belediye kömür yardımı yapıyor fakat verdikleri kömür de pis. Isınamayacağız. Bu kış ne yapacağız hiç bilmiyoruz” şeklinde konuştu.Vatandaşlar, arttan fiyatlar nedeniyle kömür alamayacağını ifade ettiler. Necla ARPACI

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans