Torbalı Ege Gazetesi

Halkın Ruh Ve Vicdanı

Halkın Ruh Ve Vicdanı
Feyzullah TURAN
Feyzullah TURAN( feyzullahturan@torbaliege.net )
878 okundu
05 Kasım 2018 - 13:55

Cumhuriyetin kuruluş yıllarından itibaren. Sözde Ulusal, basının ve Ulusalcıların çalışma yöntemlerini, Müslüman Türk insanının nasıl değerlendirdiğini, nasıl etkilendiğini, bu çalışmaların temel nedenlerinin ne olabileceğinin, çok iyi tahlil ederek aşağıdaki tarih olmuş Osmanlının bitişine bakmak lazım.

Müslüman gözüyle ve Milli bir gözlükle bakıp, özgür irademizle değerlendirdiğimizde,

Osmanlının her alanda zayıf düşürüldüğü,

Son 150 yıllık dönemin de Anadolu’yu baştan başa saran misyonerler marifetiyle, Müslüman TÜRK gelenekleri ve inanç birlikteliğinin azalması, yerine Arap cahiliye kültürünün hakim kılınmasına göz yumulması, Osmanlı Hanedanı ve Bürokrasisinin Avrupa kültürünün etkisinde kalarak aldıkları eğitimin sonucu, Milli ve manevi değerlerden halkı uzaklaştırma Vb. İmparatorluğun yıkılışına kadar giden süreçte birçok daha önemli nedenler sayabiliriz.

Yok, oluş noktasında milli mücadele vererek kurulan yeni Türkiye Cumhuriyeti devletinin lider caydırıcılığı ile Anadolu halkının yeniden kendi değerlerini yakalama çalışmaları.. Liderden sonra güç ve irade zayıflığının her kesim ve zihniyet tarafından suistimal edilerek, Ülke yönetimlerin de yeniden kapı kulu zihniyetlerin ağırlık kazanması…

Halkımız için yapılmak istenen her şeyde, Siyonizm’in bir oyunu olan “sözde” Evrensel değerlerin aranması, Milli ve Manevi değerlerin göz ardı edilmesi…

Milletimizin yetiştirdiği değerlerin sadece zikri yönü alınıp zamanla magazinleştirilmesi ve Tefekkür’ün unutturulması, Tefekkürle uğraşanların bir şekilde cezalandırılması… Toplumun eğitilmesi için gerekli her türlü girişimin engellenip, yozlaşmış halk çoğunlukları oluşturmak için tüm yenilik ve kalkınmanın şehirlerden başlaması ve şehirlerin yoğun göçlerle gecekondulaştırılması…

Bu değerler üzerinde ustaca kullanılan dünya varlıkları ile nefislerin iradeyi esir almasını sağlayıp milletin kamplara bölünmesi ve halk çoğunluğunun beyniyle değil midesiyle düşünmesi… Özellikle Anadolu insanı içinden seçilen Siyonizme ve emperyalizme hizmet edebilecek karakterlerin bulunup yetiştirilip devletin belli kademelerine yerleştirilmesi…

Toplumu etkileyecek kitle iletişim araçlarını yetiştirdikleri bu karakterlere teslim ederek, Toplumun yozlaştırılmasının önünün açılması… Toplumda gerçek idealist düşüncelere sahip olan kişi ve gurupları, kendi destekleri ile geliştirip birbirleri ile kavga ettirilmesi…

Dünyada en büyük güç ve silah olan açlığa ve tokluğa hükmedenlerin aynı zihniyetler olması, Vb. daha birçok gerçekleri görebiliriz.

Bütün bunlar değerlendirildiğinde, görsel ve yazılı basınımıza, İradenin, nefsin emrinde olduğu bu günlerde, Anadolu halkına, sözde “Çağdaşlığın gereği isteyen istediğini yapsın.” Mesajını verdirmektedirler.

Zaten yıllardır “ Anadolu toplumunu bir arada tutan, içinde Milli ve Manevi değerlerini barındıran gelenekleri, ya “İslamiyet’e uymamaktadır” diyerek Arabeske kurban edilmiştir, ya da“ Çağdışıdır” diyerek Alafrangaya teslim edilmiştir.

Tabi son yıllarda Müslüman Türk’ün ve Anadolu halkının yükselişinden duyulan korkunun bu gün neler yaptırabileceğini çok daha iyi görebiliyoruz. Toplumun bunları görebilmesi için biraz zaman geçecektir ama mutlaka görecektir.

Bu gün ülkeyi yönetenlerin bu tehlikeleri görerek içte ve dışta hazırladıkları stratejilere, bizler Müslüman gözüyle, Milli gözlükle bakarak özgür irademizle değerlendirmeliyiz ve Devletine baba diyen, Toprağına Ana diyen Türk Milletinin (Anadolu Halkının) ruh ve vicdanını çok iyi görebilmeliyiz.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ ÜN şu önemli sözünü unutmayalım,

“Başarıya varmak için, aydın sınıfla halkın zihniyet ve hedefi arasında tabii bir uygunluk olması lazımdır. Yani aydın sınıfın halka aşılayacağı MEFKURELER, halkın ruh ve vicdanından alınmış olmalıdır.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 11
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 7
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans