Torbalı Ege Gazetesi

Oral: Zafere Yürüme Vakti

Milliyetçi Hareket Parti İlçe Başkanı Muhammet Oral üç sene önce Torbalı’da göreve başladı. Daha önce Torbalı Ülkü Ocağı başkanlığı yapan Oral, Milliyetçi Hareket Partisinin mutfağında yetişti. Bu güne Kadar MHP’den başka sevdası olmayan büyük davanın adamı Oral Torbalı Ege Gazetesine özel röportaj verdi. Bir çok konuya değinen Oral, son olarak yerel seçim konusuna değindi

Oral: Zafere Yürüme Vakti
728 okundu
05 Kasım 2018 - 17:45

12 yaşından bu yana Milliyetçi Hareket Partisinin mutfağında yetişen Milliyetçi Hareket Parti İlçe Başkanı Muhammet Oral görevine hızlı başladı. Torbalı’da çalışma ve projelerine zaman kaybetmeden başladı. Torbalı Ege Gazetesi Muhabiri Necla Arpacı ile gerçekleştirdiği özel röportajda sorulara samimi cevaplar veren Oral, özellikle yerel seçimde Torbalı’da bir ilk olacağını ve 2019 yerel seçimi kazanacaklarını ifade etti.

Seçimi Kazanmak Benim Kızıl Elmamdır

Göreve geldiği günden beri düğün, sünnet, cenaze ve asker eğlencesine katılan ve vatandaşlarla birebir görüşen MHP İlçe Başkanı Muhammet Oral sahada hareketli günler geçiriyor. Tüm Milliyetçi Hareket Partisinin Torbalı’da büyük başarı elde edeceğine değinen Oral, “Benim kızıl elmam seçimi kazandırmaktır.2019 yerel seçimlerini mutlaka kazanacağız. İmkanlar doğrultusunda davamızı yaşatmaya devam ediyoruz. Bazı arkadaşlar Muhammet Oral çok önemli ve özel dönem diyorlar. Yaralı bir aslandık. Artık yaramız iyileşti ve tabiri caizse aslan geri döndü.   Torbalı’nın MHP’li bir Belediye’ye ihtiyacı var.  2019 yerel seçimlerinde kazanacağız buna inancım sonsuz. Allah bu görevi bize nasip edecek. Vatandaştan aldığım samimiyet ve duyumlar bu şekilde. Şu an üç adayın ismi geçiyor. Bu isimlerin arasında benim adımda geçiyor. Torbalı’da insana değer vermeye geliyoruz. Önce insan diyeceğiz. İl teşkilatımız şu an bir araştırma yapmakta. Üyelerimize sormakta. Ortak bir kararla MHP diğer partilerden önce belediye başkan adayını açıklayacak. Hem de bunu güzel bir törenle açıklayacaktır” dedi.

Akde Vefayı Sağlamak Gerek

1 Kasım sezon sonu özellikle Milliyetçi Hareket Partisi tarihinde görmemiş saldıra maruz kaldığını belirten, “Torbalı’da da saldırılarda vardı. Ben tam o dönemde göreve gelmiştim. Bu teşkilatın evladı olarak teşkilatı kaldırmak için elimden geleni yapmaya çalıştım.  Yaralı aslanı kaldırdık. Allahın izniyle şimdi artık atağa geçme zamanı. Darılmış,  küsmüş kardeşlerimizi, ağabeylerimizi ziyaret etmek istiyoruz. Onların hem bilgilerinden hem de birikimlerinden tecrübelerinden faydalanmak için onları ziyaret etmekteyiz. Ülkücülüğün en önemli kuralı akde vefadır. Akde vefayı sağlamak gerekiyor. Biz onların duasını da almaktayız. Allah nasip ederse bundan sonra da gezilerimizi tamamladıktan sonra bütün muhtarlarımızı herkesi tek tek ziyaret etmek ortak bir konsept oluşturmak istiyoruz. Çünkü Sessiz bir güç hallinde gönüllerde bir sevgi bağı oluşturduk. Ben milletimize çok inanıyorum. Karşımızdaki partililerin istedikleri kadar paralı olsun. Maddi imkanları çok olsun. Her şey para değil. Tarihte bunların örnekleri çoktur. Bir Çanakkale örneği, Kocatepe örneği vardır. Biz bunları okuyarak yetiştik” dedi.

Tertemiz Bir Torbalı

Yerelde ittifak olmayacağını ve Cumhur ittifakının devam ettiği noktasına değinen Oral, Cumhur İttifakı dolayısıyla Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmezle ve Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık ile münasebette bulunduğunu ifade etti. Belediye başkanının nazik bir beyefendi olduğunu söyleyen Oral öte yandan mevcut belediye çalışmalarını yetersiz bulduğunu belirtti. Polemikleri sevmediğini ifade eden Oral, “Biz belediyeyi alırsak geçmişi yargılamak için değil insana yatırım yapmak için çalışacağız. Ben şehir planlama konusunda Japonya’yı Almanya’yı Hollanda’yı araştırdım. Torbalıyı baştan ele alacağız. Bu karmaşayı ortadan kaldıracağız. Eğer engellilerin hayatı kolaylaşırsa engelsizlerin hayatı kolaylaşır. Bu kadar imkan varken ben olsam daha iyisini yapardım. Belediyecilik beceri işidir. MHP’li belediyeleri araştırmak lazım. Turgutlu,Salihli var.Bunlar güzel örnekler” dedi.

İYİ Parti Ve CHP Seçmenlerine Kapımız Açık

Bir kereye mahsus İYİ Partinin bize zararı oldu diyen Oral, “İYİ Partili kardeşlerimizi tekrar partimize bekliyoruz. Vatanı milleti için bazı kaygıları olmuş kardeşlerimizi ben tekrardan Milliyetçi Hareket Partisine davet ediyorum. Gelsinler baba ocaklarına. Bozkurtlar yuvasına yakışır. Dışarıda bozkurt olmaz. Burası bozkurtların yuvasıdır. Kardeşlerimize kapımız açık. Veya biz gidelim onlara. Aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi seçmenleri çok sevdiğim yapıdadır. CHP seçmeninin vatan, millet ve Atatürk sevgisine şahidim. Ama bu gün CHP’nin geldiği yer çok acı vericidir. Genel başkanları bir kere bile Ne Mutlu Türküm diyene diyememiştir. Atatürk Koltuğunda oturan Genel Başkan bunu söyleyememiştir. CHP seçmenlerini MHP’ye davet ediyorum. Burada bayrak sevgisini yeniden yaşasınlar. Göğüslerini gere gere Ne mutlu Türküm diyene diye haykırsınlar” şeklinde konuştu. Necla ARPACI

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 11
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 7
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans