Torbalı Ege Gazetesi

DP Ankara Ziyaretini Tamamladı

Demokrat Parti İlçe Başkanı İbrahim Demir Ve Yurdadoğ Mutlu Ankara ziyaretini tamamladı

DP Ankara Ziyaretini Tamamladı
568 okundu
06 Kasım 2018 - 10:49

Şu sıralar Torbalı’da siyaset gündemi oldukça sıcak. Partililerin bir ayağı sürekli Ankara’da. Demokrat Parti İlçe Başkanı ve Yurdadoğ Mutlu Ankara gezisi hakkında açıklamada bulundu. Partilerinden aday çıkacak mı yoksa ittifak mı yapacakları noktasında istişarelerde bulunulduğu kaydedildi. Demokrat Parti’de şu an için bir ittifak söz konusu olmadığı Genel Merkez tarafından belirtildiği ifade edildi.

Tekrar Ankara’ya Gidecekler

Dün Genel İdare Kurulu (Gik) toplantısının yapıldığını ve Demokrat Parti adayının toplantıda alınan karar doğrultusunda adayın açıklanacağını ifade eden Demir, “Haftaya çarşamba ve perşembe günlerinde tekrar toplantı yapılacak. İl ve İlçe başkanları tekrar Ankara Genel Merkeze gidecek. Önümüzde ki haftalarda adayımızı açıklayacağız” dedi.

Küslükler Sona Erecek

Demokrat Parti küslükleri ortadan kaldırıyor. Küs olan partililerle bir araya geleceğini ifade eden Demir, “Küslükleri ortadan kaldıracağız. Tek tek ziyaretlerde bulunacağım. Eski partililerimizi, tekrar partimize kazandırmayı hedefliyorum. Ak Parti ve CHP’nin kendi içerisinde oluşan kaynama bizi şanslı kılıyor. Dik bir şekilde sahada aktif olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Rutin Ziyaret”

Geçtiğimiz günlerde MHP’den daha önce İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Murat Taşer Demokrat Parti ilçe Başkanı Demir’e bir ziyaret gerçekleştirmişti. Ziyarette Yurdadoğ Mutlu’da hazır bulunuyordu. Taşer’in ziyareti İbrahim Demir Demokrat Parti’nin 2019 seçimlerinde Büyükşehir adayını da buldu şeklinde yorumlanmıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Demir, “Rutin bir ziyaret. Kendisi bu mekanı çok seviyor. Zaten kendisi eski partilimiz. Ankara ziyareti hakkında dostane konuşmalar yaptık. Murat bey ayda bir iki kere yanıma gelir ”şeklinde konuştu. Necla ARPACI

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 11
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 7
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans