Torbalı Ege Gazetesi

Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Toplumsal hafıza ve ortak gelenekler kültürü oluşturur. Bizim kültürümüzde de altın son derece önemlidir. Düğün ve benzer törenlerde akla gelen ilk hediye altındır bu yüzden toplumun tüm katmanlarında altın fiyatları araştırmaları yapılır. Altın fiyatları gelişmeleri haberimizde. Yalnızca düğünlerde değil birikim alanında da en çok tercih edilen nesne olarak dikkat çeken altın, dolar ve eurodan daha fazla tercih edilmekte…

Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?
570 okundu
06 Kasım 2018 - 13:29

Özel olarak hazırladığımız altın fiyatları içeriğiyle sizleri doğru bilgilendirmek için elimizden geleni yapıyoruz; sırasıyla gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve Cumhuriyet altını fiyatlarını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Gram Altın Ne Kadar?
Gram altın son dönemde vatandaşların en çok tercih ettiği altın türlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Altın fiyatlarında geçen aylarda rekor yükseliş olduğundan vatandaşların ilgisi de gram altına kaydı. Düğünlerde gram altın da takılmaya başlandı. Gram altın 6 Kasım Salı sabahı 210,90 TL’den alınırken 210,93 TL’den satılmaktadır.

Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar?
Çeyrek altın fiyatları da vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Düğünlerde en çok tercih edilen altın türü çeyrek altındır. Nesillerden nesile gelen çeyrek altın alışverişi yardımlaşma ve sosyal birlikteliği sağlar. Çeyrek altın bu sabah 341,87 TL’den alınırken 350,17 TL’den satılmaktadır.

Yarım Altın Fiyatları Ne Kadar?
Yarım altın da birikim alanında tercih edilen altın türlerindendir. Yastıkaltı altını olarak nitelendirilen altın çeşitlerindne olan yarım altın bu sabah 681,59 TL’den alınırken 700,34 TL’den satılmaktadır.

Tam Altın Fiyatları Ne Kadar?
Tam altın fiyatları da ilgiyle araştırılıyor. Tam altın genelde düğünlerde gelin ve damada aile fertleri ile yakın arkadaşları tarafından hediye edilmektedir. Tam altın fiyatları bugün şu şekilde; 1.367,46 TL’den alınan tam altın 1.396,39 TL’den satılmaktadır.

Cumhuriyet Altın Fiyatları Ne Kadar?
Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında benzerlikler söz konusudur. İki altın türü de yatırım aracıdır fakat Cumhuriyet altını çeyrek altına göre daha ağır ve daha pahalı olduğundan uzun vadeli olarak tercih edilir. Cumhuriyet altını bugün 1.420,00 TL’den alınırken 1.442,00 TL’den satılmaktadır.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 11
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 7
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans