Torbalı Ege Gazetesi

Torbalı’nın Çehresi Değişti!

Giderek büyüyen ve gelişen Torbalı’da çevre kirliliği noktasında bir hassasiyet oluşmamış durumda

Torbalı’nın Çehresi Değişti!
508 okundu
07 Kasım 2018 - 17:56

Torbalı’da çevre kirliliği son zamanlarda artış gösterdi. Sanayi Bölgesi olan ve birçok fabrikayı bünyesinde barındıran Torbalı geçtiğimiz günlerde Küçük Menderes Çayı’nın atıklarla dolduğunu ve fabrikadan gelen pis sularında çayı kirlettiğini açıklamıştık. Öte yandan Torbalı şehir içinde görüntülenen çalı çırpıdan oluşan çöpler yetkililer tarafından ihmal ediliyor. Öte yandan bahçelerini temizleyip kış temizliğini gerçekleştirdiler. Torbalı’nın en her gün çöp, pis koku ve çevre kirliliği ile anılması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Evimizin Önü Kapandı

Doğanın lütuf ettiği güzellikleri barındıran Torbalı’nın çehresi moloz ve çöplerle dolmuş durumda. İlçemizin güzelliğine gölge düşüren bu manzara yetkililer tarafından gecikmeli olarak temizleniyor. Vatandaşlar, “Yetkilileri arıyoruz. Bahçemizi temizliyoruz ve bir kenara koyuyoruz. Çalıların alınmasını talep ediyoruz çok birkaç gün geçtikten sonra geliyorlar. Hem evimizin önü kapanıyor hem de binadan çıkmakta güçlük çekiyoruz” şeklinde konuştu.

Kirlilik Arttı

Torbalı’nın ara sokaklarında, yolda, cadde de ve mahallelerde pek çok kirlilik ortaya çıkıyor. Son zamanlarda meydana gelen su kirliliği, toprak kirliliği ve ses kirliliği ve bazı caddelerde özellikle meydana gelen ışık kirliliği de oluşmuş durumda. Sadık İleri Bulvarında egzozlu araç kullanan gençler mahalle sakinlerini de bezdirdi. Kirliliği oluşturan her türlü unsura karşı olan vatandaşlar, “ Sularımızın rengi yer yer kahverengi oluyor. Torbalı’da çok şey yapılıyor fakat gerekli olan ve insan hayatında etkili olan faktörler korunamıyor ne yazık ki” dedi. Necla ARPACI

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 11
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 7
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans