Torbalı Ege Gazetesi

CHP’DE Heyecanlı Bekleyiş

2019 yerel seçimler için Torbalı’daki siyaset kazanı kaynamaya başladı. Partilerde aday adaylığı ve meclis üyelik aday adaylığı başvuruları yapılmaya devam ederken Torbalı’da gözler AK Parti, CHP, MHP ve DP’ye çevrilmiş durumda. Peki, Cumhuriyet Halk Partisinde durumlar nasıl?

CHP’DE Heyecanlı Bekleyiş
930 okundu
09 Kasım 2018 - 16:59

İlçe siyasetinde en çok merak edilen partilerin başında CHP geliyor. 12 Ekim’de İl başkanlığına istifasını vererek CHP İlçe Başkanlığı görevini bırakan İsmail Uygur, belediye başkan adaylığı için ilk adımı atmıştı. Torbalı’da 2 dönem belediye başkanlık görevi yapan Uygur’un istifası partilileri ve Torbalı’yı heyecanlandırmıştı. Kulislerde Uygur’un adaylığı kesin gözüyle bakılırken, öte yandan geçtiğimiz günlerde Hakkı Güney, sessizce Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuru yaptı. CHP İl Genel Meclis Üyesi olan Güney, yaptığı açıklamada Torbalı’ya hizmet kazandıracağını ve somut projelerle halkın karşısına geçeceğini dile getirdi. Birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak CHP belediyeyi geri alarak Torbalı’nın hak ettiği hizmeti bulacağını açıkladı.

BAYTEKİN İSTEKLİ

Yıldırım Baytekin, 19 Ekim’de CHP İlçe Başkanlığı’na giderek belediye başkan adaylığı için başvurusunu yapmıştı. Torbalı’da uzun yıllar eğitimcilik yapan, bu alanda zirvede yer alan Torbalı Bahçeşehir Koleji kurucusu Yıldırım Baytekin önemli açıklamalarda bulundu. Torbalı’nın ciddi sorunları olduğunu belirterek, “ Torbalı’yı yeniden inşa edeceğiz. İlçemizde çok büyük eksiklikler var. Trafik sorunu yıllarca aşılamadı. Her gün basında en az bir trafik sorunu haberine rastlıyorum. Ayrıca otopark yok. Vatandaşlar mecburen yolları işkal etmiş durumda. Gelişen ve büyüyen Torbalı bu manzaralara maruz kalmamalı. Vatandaşımıza pratik bir hayat sunmaya geliyorum” dedi. Genel Merkezden kararın çıkmasını beklediğini söyleyerek, “Hangi karar alınırsa alınsın ben partimin neferiyim. Gelen karara saygı duyar ve partim için mücadele etmeye devam ederim” şeklinde konuştu.

DEMİR: ÇİLE SONA ERECEK

2014 Yerel Seçimlerinde az bir oy farkıyla Torbalı Belediyesini, Adnan Yaşar Görmez’ e kaptırdıklarını ifade eden Övünç Demir, adaylığı kabul edilmesi durumunda bazı kesimler tarafından Belediyeyi alması kesin gözüyle bakılıyor. CHP’nin önde gelen ismi ve 2019 yılı için belediye Başkan adayları arasında adı sık geçen Övünç Demir, “2019 yılında hiç şüphemiz yoktur ki halkımız belediyenin anahtarını Cumhuriyet Halk Partisine verip bu anlayışı sandığa gömecektir. Torbalı halkına yıllardır yaşattığınız çileye CHP olarak son vereceğiz. Projelerimiz hazır” şeklinde açıklama yaptı. Torbalı’nın Türkiye’nin en çok vergi veren ilçelerinden olduğunu söyleyen Demir, mevcut belediye yönetimini eleştirdi. Demir, “Torbalı’yı 20 yıl geriye götürdüler. Nüfusu 200 bine yaklaşan sanayi, tarım ve hayvancılığa dayalı ekonomisi olan kentimizde, 4,5 yıldır elle tutulur hiçbir icraat yok. Biz Torbalı’da yaşamayı ayrıcalıklı hale getirecek projelerle yola çıkıyoruz” dedi. Necla ARPACI

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 9
  • İyi --> 5
  • Daha iyi olabilir --> 4
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans