Torbalı Ege Gazetesi

Hamsi bollaştı, balık fiyatları düştü

Son günlerde yaşanan hamsi bolluğu, tezgahlardaki diğer balıkların fiyatlarını düşürdü

Hamsi bollaştı, balık fiyatları düştü
1.014 okundu
27 Kasım 2018 - 9:35

DENİZLERDE yaşanan hamsi bolluğu, tezgâhlardaki diğer balıkların fiyatlarında gerilemeye sebep oldu. Kapalı pazaryerinde hizmet veren Erol Balıkçılık’ın işletmecisi Enver Öztaş, son bir haftadır denizlerde bol miktarlarda hamsi avcılığı yapıldığını söyledi. Hamsinin katma değer açısından ülke adına önemli bir balık türü olduğuna işaret eden Öztaş, “Hamsinin az veya çok olması balık fiyatlarını etkiliyor” dedi.

HAMSİNİN BOLLAŞMASI FİYATLARI DÜŞÜRDÜ

EROL Balıkçılık’ın işletmecisi Öztaş, hamsinin bollaşmasıyla diğer balık türlerinin fiyatında gerileme yaşandığına dikkati çekerek, şöyle devam etti: “Hamsi, Torbalı’da sofraların vazgeçilmezidir. Hamsi bir yana, diğer balıklar bir yanadır. Hal böyle olunca hamsinin son günlerde bollaşması satışını da artırdı. Dolayısıyla diğer balık türlerine ilgi azalınca fiyatları da gerilemiş oldu. Eğer bolluk bu şekilde devam ederse fiyatlar düşmeye devam edecektir” diye konuştu.

PALAMUT ARTIK TÜRKİYE KARASULARINI TERK ETTİ

DENEYİMLİ balıkçı Enver Öztaş, palamudun artık Türkiye karasularını terk ettiğini vurgulayarak, “Tirsi avcılığı da artmaya devam ediyor. Çinekop avcılığı yapılmaya başlandı. Bir hafta önce 40 liradan satılan çinekop, şimdi 25 liradan satılıyor. Tirsi’nin de fiyatı çok düştü. Hamsi bolluğu fiyatları çok etkiliyor” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans