Torbalı Ege Gazetesi

Dünya Engelliler haftasını kutladılar

Gönüllü Kadınlar Platformu, Dünya Engelliler Haftası için 60 kişilik ekip bir araya geldi

Dünya Engelliler haftasını kutladılar
366 okundu
28 Kasım 2018 - 8:58

Gönüllü Kadınlar Platformu, Dünya Engelliler Haftası için 60 kişilik ekip bir araya geldi. Gönüllü Kadınlar Platformu Başkanı Emine Sabuncu,“Bugünkü kahvaltıda bir araya gelme sebebimiz önümüzdeki hafta Dünya Engelliler haftası olduğu için biz bir hafta önceden kutlamak istedik.  Ve fark yaratmak için yaklaşık 60 özürlü vatandaşlarımızı evlerinden alıp Bosna Kahvesine getirip burada sabah kahvaltısı verdik. Bunu yapma amacımız Engelli arkadaşlarımızla birlikte olmak ve toplumla bir araya getirmekti” dedi.

ENGELLİLERE AİT SOSYAL TESİS YOK

Gönüllü Kadınlar Platform Başkanı Emine Sabuncu, Torbalı’da engellilere ait bir sosyal tesis olmadığını ifade ederek, “Bir engelli yürüyüş yolu yok. Ayrıca Torbalı’da hiçbir engellinin rahatça girip çıkacağı bir rampa yok. Benim bildiğim sadece Bosna Kahvesi cafesinin önünde bir rampa var. Yaptıranlara da ayrıca buradan teşekkür ederim. Çünkü Torbalı’da hiçbir mekan da bir rampa yok. Kahvaltıyı nerede yapabiliriz sorusu için çok mekan gezdik. Fakat ne yazık ki koskoca Torbalı’da sadece bir cafede rampa olduğunu gördük” ifadelerini kullandı.

ENGEL SADECE BİZİZ

Öte yandan Gönüllü Kadınlar Platform Sözcüsü Ülkü Ece Bozbay, Dünya engelliler haftası nedeniyle yapılan organizasyonda vatandaşla kaynaşmak için bir araya geldiklerini ifade ederek, “ Torbalı’nın köylerinde yaşayan vatandaşımızla vakit geçirmek, teyzelerimizi, amcalarımızı dinlemek sohbet etmek için de güzel bir vasıta ile bir araya geldik. Özellikle engelli arkadaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapalım. Yetkililer bu konu ile yakından ilgilenmeli. Engel sadece biziz” şeklinde konuştu. Yaşar CEYLAN

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 10
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 5
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans