Torbalı Ege Gazetesi

Görmez: Torbalı cazibe merkezi oldu

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez AKİT TV’nin dün saat 12.00’da canlı yayın konuğu oldu. Yatırımlarını ve projelerini anlattı

Görmez: Torbalı cazibe merkezi oldu
401 okundu
06 Aralık 2018 - 10:43

Adnan Yaşar Görmez, eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, belediyecilikte bütün verilen sözleri yerine getirdiğini ifade etti. Eğitimde 30’a yakın okul yaptığını belirten Görmez, “ Bu bir rekor. Bunun bir sebebi vardı. AK Belediyecilikle tanışan Torbalı bir cazibe merkezi oldu. Çekim merkezi oldu. Torbalı’ya çağ atlattık. Bunda çok iddialıyız. İnsanlar burda yaşamayı tercih ettiler. 250 yataklı Torbalı Devlet Hastanesi’ni 70000 m2’ye yaptık. Geçen yıl hizmete açtık. SGK Hizmet Binası yaptık. Kazandırdık.” dedi.

ULAŞIMDA PROPLEM YOK

Görmez: “İzban sistemimiz Torbalı’ya oradan da Selçuk’a kadar uzandı. İzban’la beraber Ödemiş duble yolu bitti. İzmir-Aydın çevre yolumuzun tamiri devam ediyor. Ulaşımda Torbalımızın hiçbir sıkıntısı kalmadı. Ve en sonunda Torbalı Belediye Hizmet Binamıza başladık. İnşallah baharın hizmet vermeye başlayacak. ” dedi.

SURİYELİLER ÖNEMLİ İŞ GÜCÜ

Torbalı’da iş problemi olmadığını, iş beğenme probleminin olduğunu söyleyen Görmez, birçok yerde Suriyeli vatandaşlarımızın çalıştığını ifade etti.  Suriyelilerin de vatandaşlarımız tarafından iş verme açısından arandığını belirten Görmez, köylere yaptığı ziyarette köylülerin nerede bu Suriyeliler mahsül tarlada kaldı dediğini ifade etti.

TORBALI’DA SPORA DESTEK VERDİK

Gelecek projelerini de aktaran Görmez, Torbalı’da sporun gelişimine de değindi. Görmez, “Tabi biz geldikten sonra sporda bereketlendi Torbalı’da. Eskiden bir Torbalısporumuz vardı. Hangi ligte olduğunu bilen yoktu. Çok büyük destekler verdik. Ayrancılar Spor Kulübümüz atağa kalktı. Tebrik ediyorum. Çaybaşı Spor Kulübümüz atağa kalktı. Onları da tebrik ediyorum. Derken Göztepemizi kazandırdık. Göztepemize Pancar Beldemizde 100 dönüm yer tahsis ettik. İnşallah orası da bittiğinde Torbalımız sporla da anılan bir kent olacak.” dedi. Yaşar CEYLAN

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 10
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 5
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans