Torbalı Ege Gazetesi

ZİHNİYET FUKARALARI

ZİHNİYET FUKARALARI
Feyzullah TURAN
Feyzullah TURAN( feyzullahturan@torbaliege.net )
701 okundu
06 Aralık 2018 - 17:42

İLÇEMİZDE, çok saygı duyduğum, partisinin politikalarını ve yıllardır savunduğu ideolojisini iyi bilen ve dosdoğru, her konuyu adam gibi oturup konuşabileceğimiz, Ak Partili, CHP’li, MHP’li, HDP’li,  Solcu, Sağcı, Komünist, Ateist arkadaşlarımız olmuştur ve bugünde vardır.

Ne olduğunu topluma tam anlatamamış, yıllardır zurnanın son deliği bile olamamış, hem kel hem de fodul bazı müzmin solcu, Ülkücü, Dindar, Türkçü ve Kürtçü geçinenler var ki, düşman başına, iç siyasetten dış siyasete, ekonomiden eğitime, maşallah her şeyi bilirler, bilmedikleri tek şey vardır, o da milletimizin ruhu ve vicdanınıdır.

Oradan buradan bir şeyler okumaya çalışırlar anladıkları kadar anlatmaya çalışırken sarhoşluktan mı yoksa serkeşlikten mi bilinmez zaman tüneline girer kaybolurlar.

Dünyayı, kursaklarında hissettikleri lezzetle görmek isterler.

İsterler ki, kaçtıkları, ihanet eğitimi aldıkları, rahatça ülkelerine sövebilecekleri, çeşitli yalanlar düzerek iftiralar atabilecekleri yerler olsunlar. Müflis tüccarlar gibi eski defterleri karıştırıp bitpazarından dışarı çıkamazlar.

Hangisi doğru, hangisi yanlış derseniz, bana göre hiç biri doğru değil. Bunlarda bilirler doğru olmadığını ama sığınacak başka damlar bulamazlar.

İzban’ı getirdik diye hava atanlar, İzban duraklarına bir tuvaleti çok görmüşler. Hastane yaptık diye övünenler, yaptıkları hastanede bir yoğun bakım ünitesi yok. İzmir’de bulamıyorlar, Torbalıdan hastayı Turgutludaki bir hastanede buldukları yoğun bakım ünitesine saatler sonra havale ediyorlar. Vatandaş Turgutlu yoğun bakımında hayatını kaybediyor.

Otoparklarınız yok. “Yaparız ama geliri Büyükşehir’e kalacak, diye yapamıyoruz” Bahanesine sığınıyorlar. Yollarımız sokaklarımız köstebek yuvasına dönmüş, birbirlerini suçlamaktan öteye, vatandaşa hiçbir şey veremiyorlar.

5 yıl boyunca, halkına Eksoz zehiri soluttukları Pazar yerini kendi hizmetleri gibi sunup halkını aldatıyorlar..

İzsu ne işe yarıyor, en iyi yaptığı iş vatandaştan para tahsil etmek. Her gün bir yerde patlak, her gün bir yerde kazı, ilçe halkımız illallah getirdi.

Evet, ağzı kalabalıklar, her şeyi bilenler, maydanozcular, işkembeyi Kübracılar, her taşın altından çıkanlar, neredesiniz. Halk için ürettiğiniz çareleri, yaptığınız hizmetleri görelim.

Sizler akşamsefalarında, her konuda ahkâm kesersiniz, sabah olunca unutursunuz. Öğleyin aklınız başınıza gelir o kadarcık gelen aklınızı da akşamsefalarına meze yaparsınız. Ha varlığınız ha da yokluğunuz.

Bunlar kuyruklarına dokununca zıplayanlardan da değillerdir, bunlar kokuyu aldıkları zaman köstebekler gibi gittikleri yolda, ülkenin ve ilçemizin altını oyan zihniyet fukaralarıdır.

31 Mart 2019 tarihinden itibaren 5 yıl belediyemizi yönetmeye talip kardeşlerim,

Hazreti Resul diyor ki; “Ey insanlar! Allah’tan korkunuz ve rızkınızı araştırmada güzel bir yol tutunuz. Çünkü hiçbir kimse biraz gecikse bile rızkını tamamen almadan ölmez. Öyleyse Allah’tan korkunuz ve rızkınızı güzel yollarla elde ediniz, helâlı alınız, haramı terk ediniz.” 

Müslüman doğmak, Müslüman gibi yaşamak, Müslüman gibi hizmet etmek ve Müslüman olarak ölmek nasip etsin ALLAH inşallah!

İNSANLAR suizan yapmaya alıştığı zaman,  işe Allah’ın izniyle başlamanın ve tevekküle yönelmenin tadını ve lezzetini anlayamazlar.  Allah onlara hidayet nasip etsin inşallah

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 10
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 5
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans