Torbalı Ege Gazetesi

Fırtına öncesi sessizlik

Fırtına öncesi sessizlik
Necla ARPACI
Necla ARPACI( neclaarpci@torbaliege.net )
1.112 okundu
13 Aralık 2018 - 17:30

Sessizlik hakim dedik siyasi partilerde dün. Evet, hem de büyük bir sessizlik. Partiler 2019 Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçime hazırlık yapıyor. Her parti kendi içinde teşkilatlanmış durumda. Yerel seçim çalışmaları altan altan devam ediyor. Kimi siyasetçiler yaptığı çalışmaları basın ile paylaşırken kimi de basın ile arasına şimdilik mesafe koymuş durumda. O büyük gün geldiği vakit tüm partiler kendi seslerini ve siyasal propaganda çalışmalarını basına servis edip bangır bangır ortalığı karıştıracak demeçler ve projeler sunacak gibi gözüyor.

Taner Öğünç CHP’yi nasıl etkiler?

CHP’den Torbalı Belediye Başkanı seçilmek için Bakırköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevini bırakan Taner Öğünç, Torbalı Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ederek sahaya inmeye başladı. Torbalı’da ve CHP’de şaşkınlık yaratan bu durum partilileri korkutmuş durumda. Torbalı’yı tanıdığını ve Torbalı’nın iyi bir aşçıya ihtiyacı olduğunu söyleyen Öğünç,’ün CHP’den Torbalı Belediye Başkan Aday Adayı olması kimi parti tabanlarını sevindirdi. İsmail Uygur faktörü ve Uygurcular ise aldığım bilgilere göre yerel seçim hazırlıklarını tam gaz devam ediyor. Uygur, CHP’den Torbalı Belediye Başkan Aday Adaylık dosyasını teslim ettikten sonra adeta Torbalı’da görünmez oldu. CHP İlçe binası ise şimdilik sessizliğini koruyor. Ara ara partililer istişare yapsa da CHP’de taşlar bir türlü oturmuyor.

Demir CHP tabanında etkili olur mu?

Genç bir isim olan Övünç Demir ise düğün, dernek gezilerine devam ediyor. Köylere ziyarette bulunuyor ve sık sık vatandaşla bir araya geliyor. Elektrik ve Elektronik Mühendisi olan Övünç’ün sevenleri hem basında hem de parti’de kendisine destek vermeye ve yapılan çalışmaları ön plana çıkarmaya devam ediyor. Ne diyelim hayırlısı olsun. CHP’de genç isimler görmek Yıldırım Baytekin gibi hiçte fena durmuyor. Sonuçta Demokrasinin güçlü ve etkili olduğu bir partide yeni yüzler ve isimler görmek, yeniliklere açık olmak mühim bir durum. Uygurcular tarafından CHP’de genellikle arka plana atılmaya çalışan genç isim Demir, kendi tabanında zaten etkili fakat parti içinde Adaylığı kesinleştiği zaman nasıl bir atmosfer ve gelişmeler kaydedilir merak edilen konu arasında.

Metin Şimşek harıl harıl çalışıyor

Ak Parti’den Aday Adayı olan Metin Şimşek hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor. Projelerini sunmaya ve çalmadık kapı bırakmamayı hedefleyen Şimşek, taşıt ve yaya geçidini kaldıracağını her yerde söylüyor. Ak Parti Teşkilatını ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’yı ziyaret ederek çalışmalarını, projelerini sunuyor. Çok ciddi emekler veren Şimşek’in çalışmaları da takdire şayan görülüyor. Torbalı için en hayırlı olsun. Bakalım daha ne gelişmeler yaşanacak…

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 11
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 5
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans