Torbalı Ege Gazetesi

Duble yol çalışmaları sürüyor

2010’lu yılların başından beri bölgenin gündeminde olan Torbalı’dan Kiraz’a kadar uzanan bölünmüş yol projesinde çalışmalar Ödemiş-Kiraz etabında yoğunlaştı

Duble yol çalışmaları sürüyor
1.265 okundu
13 Aralık 2018 - 17:44

2010’lu yılların başından beri bölgenin gündeminde olan Torbalı’dan Kiraz’a kadar uzanan bölünmüş yol projesinde çalışmalar Ödemiş-Kiraz etabında yoğunlaştı. 2018 yılında tamamlanacağı belirtilen 92 kilometrelik bölünmüş yol için verilen sözler tutulmadı: Küçük Menderes havzasında giderek artan araç sayısına cevap veremez duruma gelen Ödemiş-Kaymakçı-Kiraz karayolunda her gün özellikle sabah ve akşamüstü saatlerinde konvoy görüntüleri oluşurken sürücülerin tamamlanması için yıllardır gün saydığı bölünmüş yol çalışmaları Ödemiş-Kaymakçı arasında düşük tempoda devam ediyor.

Bakan, “2018’de bitecek” demişti

Bir yandan ödenek bir yandan da kamulaştırma konularının etkisinde olan Torbalı-Bayındır-Ödemiş-Kiraz bölünmüş yol projesi ile ilgili daha önce dile getirilen 2018 hedefi ise tutturulamadı. 2017 yılında Tire-Belevi bölünmüş yol projesinin temelini atmak üzere Tire’ye gelen dönemin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Torbalı- Bayındır- Ödemiş bölünmüş yolu 2018’de tamamlanacak” demişti. Duble yol projesi için gözler 2019 yılı yatırım programına çevrildi. Yolun 2019 yılında bitip bitmeyeceği ise bilinmiyor.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 11
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 5
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans