Torbalı Ege Gazetesi

Hastane’nin değil firmanın hatası

Torbalı’da, göz ameliyatı olmak için Torbalı Devlet Hastanesi’ne götürülen 5.5 yaşındaki Ege Avcı’ya, anestezi sırasında iddiaya göre oksijen yerine azot verilmesi olayının esas nedeni orta çıktı. Edinilen bilgiye göre yüklenici firmanın Torbalı Devlet Hastanesi Ameliyathane Salonunda düzelme ve eksiklikleri giderme çalışması yaptı. Çalışma esnasında bir Ameliyat Salonunda gazların ters bağlantı yapıldığı bilgisine erişildi

Hastane’nin değil firmanın hatası
1.356 okundu
14 Aralık 2018 - 17:28

Torbalı’da, göz ameliyatı olmak için Torbalı Devlet Hastanesi’ne götürülen 5.5 yaşındaki Ege Avcı’ya, anestezi sırasında iddiaya göre oksijen yerine azot verildi. Torbalı Ege Gazetesi olayın ertesi günü Torbalı Devlet Hastanesi Op. Dr. Başhekimi Şenol Topçu ile görüştü. Yapılan görüşmede Topçu, Ege için üzgün olduklarını dile getirerek, “Tedavisi devam ediyor. Talihsiz durumu yakından takip ediyoruz. Aileyi bilgilendiriyoruz. Çocuğumuzun ve ailenin her zaman yanında olacağız. Bununla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü ve adli merciler bilgilendirilmiştir. Geniş çaplı inceleme ve soruşturma başlatılmıştır” şeklinde konuşmuştu. Öte yandan Torbalı Devlet Hastanesi Başhekim Şenol Topçu, hastane içinde ve dışında konu ile ilgili ihmali bulunan kişi veya kişilere mutlak işlem yapılacağını belirtmişti. Torbalı’da büyük yankı uyandıran talihsiz olay ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğünce çok sayıda kişinin ifadesinin alındığı öğrenildi.

AMELİYAT SALONUNDAKİ GAZ TERS BAĞLANDI

Edinilen bilgiye göre İl Sağlık Müdürlüğünden hastaneye Mühendis ve kalabalık bir heyet gelip olay yerinde tespit yaptı. TOKİ tarafından ihale verilerek yaptırılan Torbalı Devlet Hastanesi’nin kesin kabulüne yönelik hastanede yaklaşık iki ay önce TOKİ görevlilerinin incelemelerde bulunduğu ve tespit ettikleri eksiklikleri belirli bir sürede Yüklenici firmadan yapmalarını istemiş. Yüklenici firma ve firmanın yetkilendirmiş olduğu diğer alt firmalar Torbalı Devlet Hastanesi’nin Ameliyathane Salonlarında 10 gün önce kendilerine bildirilen eksiklikleri giderme çalışmaları yapmış. Bu çalışma esnasında bir Ameliyathane Salonunda gazların bağlantısının ters yapıldığı bilgisine erişildi. Konu ile ilgili geniş çaplı soruşturma çalışması sürdürülüyor. Öte yandan Ege’nin geçirdiği her saat onun ve ailesinin lehine işliyor. Tedavisi devam eden Ege, dua bekliyor.

BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM

Oğlundan gelecek iyi bir haberi bekleyen acılı anne İpek Yeşilçam, “Ortada bir ihmal var. Bu işin peşini asla ve asla bırakmayacağım. Sorumlular bulunup adalet karşısında hesap versinler. Çocuğum şu an yoğun bakımda acı çekiyor” dedi. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü de konu hakkında geniş bir çaplı bir soruşturmalarını sürdürüyor.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 11
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 5
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans