Torbalı Ege Gazetesi

İNSANLARIN MAĞDURİYETİ

Ulaşım için bu kadar güzel bir yatırım yapılmışken…

İNSANLARIN MAĞDURİYETİ
Rüya SARIHAN
Rüya SARIHAN( ruyasarihan@torbaliege.net )
2.711 okundu
20 Aralık 2018 - 10:52

Vatandaşlar, zam yüzünden neden bu kadar mağdur bırakılıyor. Zam istemek doğal bir haktır anlıyoruz ama sonucunda insanların mağduriyeti neden düşünülmüyor anlamış değilim açıkçası. Her vatandaş aynı alım gücüne sahip değil. Kimileri için bu grev bir şeyi değiştirmezken, kimileri için büyük bir mağduriyet. Maaşlarda belirli bir rakam sunulmalı. Her yıl zam için vatandaşlar bu kadar mağdur bırakılmamalı.

Zam yapıldı, her şey personelin istediği gibi oldu diyelim. Peki mağdur kalan insanların hesabını kim verecek?

Sorunun cevabı yok değil mi? Madem grev yapılıyor vatandaşları da düşünerek yapılsın. Vatandaşların mağdur kalmamaları için belirli saatlerde sefer düzenleyip mağduriyeti hafiflettiklerini düşünüyorlar sanırım. Oysaki öyle olmuyor, vatandaşlar sabah saatlerinde işe geç kalıyor. Akşam saatlerinde eve geç gidiyorlar.

Peki ya esnaflar?

Grev ne kadar olumsuz etkiledi değil mi? Söylenecek ne çok olumsuz etkileri var. Grevin yapılmasıyla esnafların cirosu yüzde 30 yüzde 40 oranında düşüş gösterdi. Vatandaşları mağdur bırakan, esnafın belini büken bu grevin hiç olumlu etkisi olmadı. Vatandaşlar bu grevin kurbanı olmak zorunda değil…

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 9
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans