Torbalı Ege Gazetesi

Halka hizmet hakka hizmet

Halka hizmet hakka hizmet
Necla ARPACI
Necla ARPACI( neclaarpci@torbaliege.net )
1.236 okundu
20 Aralık 2018 - 17:17

Torbalı’nın çehresi Ak Parti ile değişti. Bunu söyleyen vatandaşlar. Her ne kadar mevcut belediye başkanı eleştirilse de yaptığı faaliyetler göz ardı edilemez.

2 dönem CHP’den Belediye Başkanı olan İsmail Uygur, Mevcut Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’i zamanında çokça eleştirmişti. Uygur, “Belediye başkanlığı yaptığım dönemde benim yaptığım projeleri kendisi yapmış gibi gösterdi ve birde boy boy afişler yaptırıp reklam panolarına astırdı” gibi ifadelerin kullanıldığını tüm Torbalı biliyor.

“Halka hizmet etmek hakka hizmet” noktasında hangi partinin daha iyi çalışmalar yaptığını ve Torbalı’nın gerçek anlamda çehresini değiştiren veya değiştirecek olan partinin kararını elbette halk verecek.

Alt yapı üst yapı sorunu

Büyükşehir yasası ile birlikte Torbalı’nın yollarını da İzmir Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Her gün görüyorsunuz ki Torbalı’nın yollarla imtihanı gibi haberler yapıyoruz.

Duyduğum kadarıyla belediye yolların yapılması için uzun süredir İzmir Büyükşehir Belediyesine başvuru yapıyor. Fakat taleplerin uzun vadeye yayılarak yapılması vatandaş ile belediyenin zıtlaşmasına ve Ak Parti’ye cephe alınmasına kadar işler farklı noktalara gidiyor.

Öncelikle Torbalılı vatandaşların şu ince çizgiyi ayırt etmesi lazım. Evet, belediye yeni yolların yapılması için taleplerde bulunuyor. Ancak iddialara göre büyükşehir farklı strateji geliştiriyor. Bakın Torbalı’nın bir çok köyüne artık aracınızla gidebiliyorsunuz. Köstebek yuvası olan yollar şimdi görün ki dümdüz, saydam şekilde yapılmış. Ya ilçe merkezi? Yapboz bilmecesi. Kazılıyor, yapılmaya çalışıyor ve öylece bırakılıp gidiliyor. Bu dönüşüm her sene oluyor. Torbalı yol bilmecesinden bıktı artık!

Ak Belediyecilik Torbalı’yı 5 yılda geliştirdi mi?

Öncelikle Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık ve Ak Teşkilat mensupları Torbalı’da iyi bir ekip oluşturdu. Emekleri yadırganamaz.

Mevcut Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez sosyal medyadan ve kendi medya araçları ile yaptığı projeleri anlatıp duruyor. Evde Bakım Hizmet Birimi, Sosyal Market, parklar, meydanlar…

Torbalı’nın evladı… Ak Parti İzmir Milletvekili ve MKYK üyesi Mahmut Atilla Kaya, bir ayağı Torbalı’da bir ayağı Ankara’da. Torbalı’nın dünya markası olması için elinden geleni yapıyor. Geçtiğimiz ay öğrencilere çok güzel bir müjde daha vererek ilçede tebessüm oluşturdu. Artık Torbalı’da da öğrenciler ÖSYM sınavlarına girebilecek. Kaya, daha nice güzel müjdeler verecektir inşallah…

Ha, ne diyordum, Ak Belediyecilik Torbalı’yı 5 yılda geliştirdi mi? Bunun kararını tabi ki vatandaş sandıkta verecek. Yerel Seçim nabzı ilçemizde oldukça yüksek. Tüm partilerin Belediye Başkan Aday Adaylarına başarılar diliyorum. Projeler hazır, aday adayları hazır, vatandaş hazır top Genel Merkez’de.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 11
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 5
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans