Torbalı Ege Gazetesi

Torbalı Doğa Koleji erken kayıtları başladı

Anaokulu, ilkokul, ortaokul, anadolu lisesi ve fen lisesinin bulunacağı Torbalı Doğa Koleji 2019-2020 eğitim öğretim yılında kapılarını öğrencilerine açacak

Torbalı Doğa Koleji erken kayıtları başladı
996 okundu
10 Ocak 2019 - 14:49

Torbalı Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Kurt, Torbalı Doğa Koleji ile  ilgili ayrıntılı bilgiler verdi. 2019-2020 eğitim öğretim yılında açılacak olan Torbalı Doğa Koleji kampüsü inşaatı aralıksız devam ediyor. 8600 metrekarelik alanı kapalı, 11 bin metrekare arazi üzerine kurulan kampüs Torbalı’nın en büyük kapalı alanına sahip kampüsü olacak. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük okul zincirine sahip olan Doğa Kolejinin 128. kampüsü dünya standartlarında eğitim verecek.”Yeni nesil eğitim” felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştirecek olan kampüs inşaatı mayıs ayında tamamlanacak.

BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ

Torbalı Doğa Koleji Kampüsü üç farklı bölümden oluşuyor. Okulöncesi- ilkokul-ortaokul öğrencilerinin eğitim göreceği bölüm; Anadolu lisesi-Fen lisesi öğrencilerinin eğitim göreceği bölüm ve spor komleksinin olduğu bölümlerden oluşmaktadır. Kampüste  50 sınıfın yanında havuz, buz pisti, robotik-kodlama, 3D, ekoloji, lego, sanat, müzik atölyeleri; İngilizce uygulama alanları(Oxford Sokağı), laboratuvarlar, kütüphane, akıl oyunları , satranç derslikleri ile spor salonu bulunuyor. Torbalı Doğa Koleji Kampüsü, öğrenciler için bütün ayrıntıları düşünüldü. Kampüs, teknoloji ağıyla donatıldı. 21.yüzyıl becerilerine odaklanan eğitim anlayışı ile ana derslere, teknolojik altyapıya, İngilizce eğitimine büyük önem veren Doğa Koleji öğrencilerine dünya standartlarında eğitim sunacak ve onları geleceğe tam donanımlı hazırlayacak.

İNGİLİZCE EĞİTİMDE BİR NUMARA

Anaokulundan liseye kadar her kademede Türkiye’nin en fazla İngilizce ders saatini bünyesinde bulunduran Doğa Koleji 5 yaşta 20; ilkokulda 14; 5.sınıfta 20; lisede 13 saat İngilizce eğitim veriyor. Öğrenciler Doğa Kolejinde aldıkları yabancı dil eğitimi ile uluslararası düzeyde iletişim kurabilen bireyler olarak yetişecek. Öğrenciler, Cambridge Sınavlarına katılarak dünyada geçerli sertifikalara sahip olma fırsatı bulacak. Aynı zamanda öğrenciler, Almanca eğitim görecek. Gördükleri Almanca eğitim ile  Almancayı  günlük  hayatta kullanabilecekleri seviyeye ulaşacak.

HER ALANDA BAŞARI

“Mutlu çocuklar öğrenir.”ilkesiyle yola çıkan Doğa Kolejinin bir parçası olarak her alanda başarı peşinde. Fizik, edebiyat, matematik, robotik, coğrafya, biyoloji, kimya, sanat, müzik, spor gibi bütün alanlarda yapılan yarışmalarda bilimsel, sanatsal, sportif yarışmalarda ulusal ve uluslararası başarılar kazanacak potansiyele sahip. Liselere Giriş ve Üniversite Sınavına öğrencilerimizi en iyi şekilde hazırlayarak bireysel ve kitlesel başarıda en iyi olacak donanım ile başarı hikayesi yaratılacak. Necla ARPACI

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 11
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 5
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans