Torbalı Ege Gazetesi

Düşen balık fiyatlarını görenler, şaştı kaldı

Torbalı’da yükselen hava sıcaklıkları hem tezgâhlardaki balık çeşitliliğini arttırdı hem de fiyatlarda düşüşe neden oldu

Düşen balık fiyatlarını görenler, şaştı kaldı
928 okundu
04 Şubat 2019 - 9:51

Tezgâhlardaki balık çeşitliliği artış gösterirken, fiyatlarda ise yüzde 50’ye varan düşüşler meydana geldi. Geçtiğimiz haftalarda havaların soğuması ve geceleri eksi 3 derecelere varan hava sıcaklıklarının görülmesiyle birlikte balıkçı tekneleri denize açılamamış ve avlanan balık miktarında düşüş gözlendiği için balık fiyatları zamlanmıştı. Son günlerde gündüzleri 10 derecelere kadar yükselen hava sıcaklıkları balık yasağının başlamasına 2 ay kala tezgâhlarda adeta şenliğe sebep oldu.

VATANDAŞ BALIĞA HÜCUM EDİYOR

Geçtiğimiz  haftalarda kilosu 20 TL’ye kadar yükselen dar gelirlinin en çok tercih ettiği balık olan hamsinin kilosu 10-15 TL’ye kadar geriledi. Erol Balıkçılık işletmecisi Turgut Öztaş, fiyatlardaki düşüşü ve balık tezgâhlarını nabzını değerlendirdi. Öztaş, “Havaların sıcaklıklarının artmasıyla adeta balık şenliği yaşıyoruz. Vatandaş balığa hücum ediyor. Tüm balık fiyatları düştü. İnşallah havalar böyle gider de balık yasağına 2 ay kala halkımız ucuz balık yer” dedi. Erol Balıkçılık işletmecisi Öztaş, insanoğlunun genetiği ile oynayamadığı tek canlının balık olduğunu belirterek, “Balık protein deposu. Balık halimize şu günlerde bol miktarda hamsi balığı geliyor. Fiyatı 10 TL civarı. Bir kilosu ile 3 kişilik bir aile rahatlıkla doyar. Onun haricinde istavrit, kolyoz, çinekop ve lüfer balığı satıyoruz” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım