Torbalı Ege Gazetesi

Akıl bulandırmaya gerek yok, Torbalı en güzel cevabı verir

Akıl bulandırmaya gerek yok, Torbalı en güzel cevabı verir
Necla ARPACI
Necla ARPACI( neclaarpci@torbaliege.net )
1.073 okundu
06 Şubat 2019 - 9:35

Torbalı’da yerel seçim heyecanı aslında çok çok fazla fakat gözle görünen bir heyecan bir hareketlilik yok. Şu an tüm parti adayları ne yapacakları noktasında hipotezler geliştiriyor ve üzerinde çalışmalar yapıyor.

Bakalım üretilen hipotezler çürüyecek mi? Yoksa geçerli adeta nokta atışı mı yapılacak? Bunu hep birlikte 31 Mart’ta Pazar günü göreceğiz. Kalınan yerden devam mı edilecek,  yola devam edilecek, yoksa kır at tekrardan şahlanacak mı buna elbette Torbalı halkı karar verecek.

Şuan da Torbalı’da Adnancılar ve Uygurcular var. İki farklı şahsiyet, iki farklı ideoloji…

Şu anda tam anlamıyla iki siyasetçi arasında karşılaştırma yapılarak sosyal medya üzerinden ayrıştırma, yapılıyor adeta homojen bir görüntü elde etmek şeffaflık kazanmak için geçmişte yapılanlar kamuoyunun önüne adeta aşkla yapılan bir makarna gibi özenilerek, soslanıyor ve tekrar ilçe halkının önüne servis ediliyor.

Fakat burada ki ayrıntı şu vatandaş zaten olup biteni eminim ki çoğu bilirkişiden daha detaylı biliyor. Fakat unutulan nokta şu. ‘ Biz gene söyleyelim de biraz 3’ün üstüne 5 ekleyelim de vatandaş bir bir isyan etsin tepki göstersin. Akıllarını bulandıralım’.

Bu zihniyet tamamen bayatlamış ve artık kokmuş bir vaziyet aldı.

Bırakalım şöyle ucuz oyunları. Vatandaş, sizden daha iyisini ve doğrusunu biliyor. Kimseyi tabiri caizse ‘keriz’ yerine koymak yakışık olmuyor.

İnsanlar artık o kadar dikkatli ve o kadar iyi birer gözlemci ki, oturun kahvede ya çok bir şey değil. Tüm belediye başkan adayları zaten sahaya indi, geziyor. Adaylar vatandaşla el sıkışmaya başladı ve el sıkışmaya devam edenler de var. Torbalılar değerlendirsinler bakalım tüm adayları. Neler yapmışlar, neler kazandırmışlar ilçeyi kim nereye taşıdı veya ne hale getirdi. Zor değil bu.

Velhasıl kelam, bar bar bağırarak, çirkin karalama politikasına gitmek, Torbalı’ya bir şey kazandırmaz. Ha ne olur, vatandaş kazanır, kafasında var olan soru işaretlerini gidermiş ve netlik kazandırmış olur. Doğru yolu kendince belirler.

Gerçekten Temiz siyaset yapmak her baba yiğidin harcı değil

Dipnot: Bekliyoruz. Merakla Torbalı Demokrat Parti’nin Torbalı Belediye Başkan Adayını. DP İlçe Başkanı İbrahim Demir, “ DP Alternatif bir partidir.” ifadesini kullanmıştı. Vatandaş bu söylemin yerinde olduğunu ve gerçekten iyi ve herkesten oy alabilecek potansiyelde bir adayın çıkarılması gerektiğini düşünüyor. Eeee hadi bakalım DP’nin de adayı açıklansın artık ve ilçede bir hareketlilik oluşsun.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 8
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans