Torbalı Ege Gazetesi

Sevilen ve başarılı muhtar adayı

Yeşilköy Mahallesi’nin sevilen muhtarı Dursun Genç’in seçimi kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor

Sevilen ve başarılı muhtar adayı
545 okundu
08 Şubat 2019 - 9:31

Yeşilköy Mahallesi’nin sevilen muhtarı Dursun Genç’in seçimi kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Önceki döneminde kamu kurum ve kuruluşları ve yerel yöneticiler ile kurduğu iyi diyaloglar sayesinde mahallesinin eksiklerini tamamlamada başarılı olan Genç,  “Mahallemize yeni bir çocuk parkı kazandırdık. Dere ıslah çalışmasıyla mağduriyeti giderdik, görüntü kirliliğini kaldırdık. Mümkün olduğunca boş arsalarda temizleme çalışmaları yaptık. Özellikle yardımlar konusunda adaletli davranarak üzerime vebali olan bu hayırların yerine ulaşmasında titiz davrandım. Karşımızdaki insanların rencide olmamasına deşifre olmamasına gayret gösterdim” dedi. 24 saat hizmette olmaktan sevinç duyduğunu dile getiren Dursun Genç, Yeşilköy Mahallesi’ne hizmet etme sorumluluğunu hiç kaybetmediğini söyleyerek, tekrar adaylık sürecinde kendisine destek veren herkese teşekkür etti.

GÜVENE LAYIK OLMAK İÇİN

31 Mart 2019’da yapılacak Mahalli İdareler seçimlerinde belediye başkanlık seçimlerinin yanı sıra muhtarlık seçimi heyecanı da yaşanıyor. Göreve talip olan muhtar adayları bu noktada seçim çalışmalarına başlarken, mevcut muhtarların çoğu da göreve devam etmek istiyor. Bu isimlerden biri de Yeşilköy’ün demirbaşı olan Dursun Genç… 10 yıldır bu görevi başarıyla sürdüren, mahalle halkının yoğun baskısıyla yeniden adaylığını açıklayan Dursun Genç, “Muhtarlık dua alma işidir. 10 yılı aşkın süredir mahalle halkıma hizmet ediyorum. Bu hizmetlerin karşılığında halkımızın dualarını almak benim için en büyük mutluluk. Mahalle halkımın sevgisine, güvenine layık olmak için yeniden göreve talibim. Allah nasip ederse 3. dönemde yine halkımızın yanında olmaya, onlarla birlikte iç içe olmaya devam edeceğiz. Tüm amacımız mahallemizi en güzel hale getirmek. Var olanların üstüne daha iyilerine katmak. Birlikte yaşadığımız mahallemize, hep birlikte daha güzel işler yapacağıma inanıyorum” dedi.

MÜJDE: YEŞİLKÖY’E PAZAR GELİYOR

Deneyimli muhtar, Yeşilköy’e yaklaşık 1 yıl önce halı saha yapıldığını, bunu yapan Torbalı Belediyesi ile yoğun süren görüşmeler neticesinde halı sahanın yapıldığını ifade etti. Genç, “Mahallemize Torbalı Belediyesi tarafından halı saha yapılmasını sağladık. Gençlerimiz için bu hizmeti getirmek için yoğun görüşmeler gerçekleştirdik ve sonuca ulaştık. Ayrıca, buradan da bir müjde vermek istiyorum. Yeşilköy’e Torbalı Belediyesi tarafından en yakın zamanda da meyve-sebze pazarı kurulacak. Cumartesi günü kurulacak olan bu pazarın da gelmesini sağladık. Halkımız bundan sonra ilçe merkezine gitmek zorunda kalmayacak. Bu hizmetin gelmesine vesile olduğumuz için mutluyuz” şeklinde konuştu.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 8
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans