Torbalı Ege Gazetesi

SON PİŞMANLIK FAYDA ETMEZ

SON PİŞMANLIK FAYDA ETMEZ
Feyzullah TURAN
Feyzullah TURAN( feyzullahturan@torbaliege.net )
720 okundu
09 Şubat 2019 - 8:52

Günlerden bir gün iblisin yolu bir köye düşer. Keyfi yerinde olan şeytan, sırtını bir ağaca dayar, buzağısı kazığa bağlı olan ineği sağan, genç bir kadını uzaktan izlemeye başlar.

İblis, kadını epeyce izledikten sonra yerinden kalkıp kazığa bağlı buzağının ipini biraz gevşetir.

Buzağı bu, az ötede annesinin sütünün kovaya sağılmasını aç karnına izlemeye daha fazla dayanamaz ve yerinde debelendikçe boynundaki ip biraz daha gevşer ve sonunda yular hepten çözülür.

Koşarak annesini emmeye giden buzağı, süt kovasına çarpar ve bütün sütler yere dökülür.

Sağdığı süt ziyan olunca siniri tepesine çıkan genç kadın, eline geçirdiği odunu buzağının kafasına vurmasıyla yavru kan içinde yere yıkılır.

Yavrusuna saldırılmasına dayanamayan inek de bir tekmede kadını yere serer ve kadın ölür.

Uzaktan geçmekte olan kadının kayınpederi,  ineğin gelinini öldürdüğünü görüp, elindeki tüfekle ineği vurur ve inek ölür.

Silah sesini duyan koca koşarak gelir, karısını yerde cansız yatar, babasını da elinde tüfekle görünce, belinden silahını çıkartıp, babasını öldürür.

Kısa bir süre sonra gerçeği öğrenen genç adam, bu kadar acıya dayanamayıp bunalıma girer ve bir kurşun da kendi kafasına sıkarak canına kıyar.

Bütün bu olayları bir kenardan izleyen şeytan,  bu felaketi de bana yüklerler. Buzağının ipini gevşetmekten başka ben ne hata yaptım diyerek sinsice oradan uzaklaşır.

İblis boş durmaz, Yaratan iblise öyle bir görev vermiş ki; İnsanı yoldan çıkarması için sonsuz özgürlükler vermiş. Yarattığı kullarına da iradelerinin dışına çıkmamalarını emretmiş. Her zaman söylüyorum “Nefsin şeytan Sofrasından kalkamayanlar, iradenin rahmetiyle ıslanamazlar”

İlçemizde, şeytanca fikirleri olan, nefsi arzuları için her türlü oyunu oynayan ama toplumun büyük kesimi tarafından bilinmeyen, hatta baş tacı edilen öyle insanlar var ki; düşman başına!

Çoğunluğumuz iyi ile kötü arasında gelgit yaşarız. Bazen iyi bildiklerimiz kötü, kötü bildiklerimiz iyi olabiliyor. Çoğu zamanda söz ve eylemlerimizi, nefsimiz ile irademiz arasında gelgitler yaşayarak yaparız. Bu gelgitler arasında bazen en sevdiklerimize zarar verebilir, hiç olmadık kavgalar içine girebiliriz. Bir gün önce çok iyi dost iki insanın bir gün sonra birbirine düşmanca tavırlar içine girdiğine şahit oluruz.

Kendine güveni olan, İlçemize, ilçe halkımıza ve çocuklarımızın geleceğine çok iyi hizmetler yapmış ve yapacak vizyona sahip, önümüzdeki yerel seçimlerde aday olan kardeşlerimin, iblise hizmet eden kişi, söz ve davranışları muhatap alıp, ilçe halkımızı germeye, huzursuz etmeye yönelik tartışma içine girmemelidirler. Birbirlerini tahrip edecek tutum içinde olmamalıdırlar.

Bilgi kirliliği İblisin en sevdiği alandır. Bu alan içinde değerli kardeşlerimizin kavgası, iblis için bulunmaz bir eğlence mekânıdır. İlçemizin hizmet insanları, hoşgörülü olun, her sözün her eylemin arkasına takılıp iblisin alanına girmeyin. Girmeyin ki; hem kendinize hem çevrenize hem de karşınızdaki değerli insanlara zarar vermeyin.  Son pişmanlık fayda etmez.

ALLAH’A EMANET OLUNUZ

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 8
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans