Torbalı Ege Gazetesi

Sinektepe Ovası sular altında

Son yılların en yağışlı ocak ayını geride bırakan İzmir’de, taşkının neden olduğu zararın boyutu giderek artıyor. İlçemizde bulunan Sinektepe Ovası’nda yetişen ürünler telef oldu

Sinektepe Ovası sular altında
419 okundu
09 Şubat 2019 - 9:14

İzmir ‘de ocak ayında etkili olan yağışlarla birlikte sular altında kalan dekarlarca arazide hasar tespit çalışmalarına başlandı. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, ocak ayında metrekareye 412 kilogram yağış düşen İzmir ‘de verilerin tutulmaya başlandığı 1938 yılından bu yana en yüksek yağış kaydedildi. Yağışlar özellikle Torbalı’da ev ve iş yerlerinde su baskınlarına neden olurken kırsalda ise tarım arazilerini göle döndürdü. Yağan yağmur sonrasında Torbalı’nın dört bir yanı sular altında kaldı. Torbalı’daki son görüntüde ise birçok üreticinin ürünleri sular altına kaldı. Üretici zararların karşılaşmasını istiyor.

ÜRETİCİ KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Ovada yetişen Lahana, pırasa ve şevketi bostan başta olmak üzere 100 bin dönüm araziye ekilen ürünler, suyla dolan arazilerde çürümeye başladı. Tarımsal faaliyetlerin bir süre yapılamayacağını savunan üreticiler, şimdiden kara kara düşünmeye başladı.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 8
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans