Torbalı Ege Gazetesi

Araçların önüne atlıyorlar

Buldukları her işte evlerine ekmek götürmek için kadın, çocuk demeden çalışan mültecilerin bir kısmı da çocuklarını da kullanarak çareyi dilenmekte arıyor

Araçların önüne atlıyorlar
605 okundu
11 Şubat 2019 - 9:43

İlçenin birçok noktasında dilenen, mendil satan çocuklar üç aydır dilenmek için başka bir adres buldu. Torbalı’daki trafik ışıklarında dilencilik yapan yaklaşık 10 çocuk trafik ışıklarında bekleyen araçların önüne atlıyor. Hayatlarını da riske atan çocuklara tepki çığ gibi büyüyor. Emniyet ekiplerinin yetersiz kaldığı çocuklar, polis tarafından gönderildikten kısa sonra aynı noktaya yeniden geliyor.

HER GÜN ŞİKAYET

İlçenin adeta kabusu durumuna gelen Suriyeli dilenciler son olarak Atatürk Mahallesi girişinde yer alan günde on binlerce aracın aktif olduğu trafik ışıklarını mesken tuttu. Hayatlarını hiçe sayarak arabaların önüne kendilerini atan çocuklar önceleri ellerindeki mendilleri satarak sürücülerden para almaya çalışırken şimdilerde mendil satmayı da bıraktı. Zorla kapıları da açıp gaspta da bulundukları belirtilen çocukların bölgeden uzaklaştırılamaması ise vatandaşların tepkisine neden oluyor. Tepki alan dilenci çocukların her geçen gün sayısının artması vatandaşları da sıkıntıya sokuyor. Trafik ışıklarının yanı sıra ATM, pazarlar ve Sadık İleri Bulvarı’na dadanan dilenci çocuklar esnafı da zor durumda bırakıyor.

CANLARINI HİÇE SAYIYOR

Sadece mendil satarak dilenen Suriyeli çocuklar, şimdi de zorla araç kapılarını, bagajlarını açmaya başladı. Sürücüleri zor durumda bırakan çocuklar için asayiş ekiplerinin sessiz kalması tepkiyle karşılanıyor. Sürücüleri fazlasıyla rahatsız eden çocukların bir de hayati tehlikesi bulunuyor. Canlarını hiçe sayarak sürücülerin vereceği bozuk para için kendini paralayan çocukların sayısı her geçen gün artıyor.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 22
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım