Torbalı Ege Gazetesi

Minibüsçüler Uygur’u ağırlayıp destek istedi

2 yıldır sıkıntılarla boğuşan, yasal güzergahlarını kullanamayan 25, 66 ve 11 No’lu Kooperatif üyeleri bugün Torbalı CHP Belediye Başkan Adayı İsmail Uygur’a sıkıntılarını anlatıp destek istedi

Minibüsçüler Uygur’u ağırlayıp destek istedi
1.162 okundu
13 Şubat 2019 - 8:42

2 yıldır sıkıntılarla boğuşan, yasal güzergahlarını kullanamayan 25, 66 ve 11 No’lu Kooperatif üyeleri bugün Torbalı CHP Belediye Başkan Adayı İsmail Uygur’a sıkıntılarını anlatıp destek istedi. Şoför esnafının çığlığına sessiz kalmayarak onlarla geçici olarak durak olarak kullandıkları Tıp Merkezi’nin yanındaki kahvede bir araya gelen Uygur, esnafın sıkıntılarını dinledi. Torbalı-İzmir arasında sefer yapan, 2017 yılında şehir içi güzergahı hakkı alan fakat kısa süre sonra mahkeme tarafından hakları elinden alınan dolmuş şoförleri, aylardır hak edilen güzergahı kullanamadıklarını bu konuda Uygur’dan destek istediklerini söyledi. Torbalı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cıva İsmail Akman’ın da bulunduğu toplantıda Akman, sorun için Uygur’un sorumluluk alacağını ve elinden geleni yapacağını kaydetti.

UYGUR DİNLEYİP DESTEK VERDİ

Şoför esnafı ve avukatlarının, “2017 yılında güzergah izin belgesi aldık. Güzergahı aylardır kullanamıyoruz. Ne yazık ki izin vermiyorlar. İlçe Emniyet Müdürlüğü, Torbalı Belediyesi ve Torbalı Kaymakamlığı gibi kurumlar bizlerle görüşmüyor. Ne yaptıysak kimse derdimizi dinlemiyor. Seçimler öncesinde bize vaatler verildi. Verilen vaatler yerine getirilmedi. Haklarımız elimizden alınmaya çalışıyor. Mevcut belediye ile görüşemedik. Haklarımızın geri verilmesini istiyoruz” sitemlerine kulan veren CHP’nin Başkan Adayı İsmail Uygur, “Haklarınızın ve taleplerinizin farkındayım. Sorunun çözümü için neler yapabileceğimize bakalım. Bu konuda sorumluluk almaya hazırım” şeklinde ifadeler kullanırken, şoför esnafına da kent kart müjdesi verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kent kart uygulamasının kısa süre sonra Torbalı dolmuşlarında da kullanılacağını ve böylelikle şoför esnafının daha fazla kazanç elde edeceğini şoför esnafına müjdeledi.

AKMAN UYGUR’DAN GARAJ SÖZÜ ALDI

Öte yandan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cıva İsmail Akman ise, “Mevcut belediye ile şoförler konusunda bir karar alamadık. Gelişmelerden bile haberdar edilmedik. Önceki dönemlerdeki gibi diyalogumuz olmadı. Bundan sonra nasip olur da İsmail Uygur yeniden başkan seçilirse bağlarımız yine kuvvetlenecek. Ayrıca kendisinden de şoför esnafının yararlanacağı ilçe garajı sözünü aldık. Göreve gelir gelmez bunla ilgili çalışma başlatacaktır” ifadelerini kullandı.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 10
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 5
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans