Torbalı Ege Gazetesi

Ak kadınlar durmak bilmiyor

Ak kadınlar durmak bilmiyor
Necla ARPACI
Necla ARPACI( neclaarpci@torbaliege.net )
705 okundu
14 Şubat 2019 - 9:55

Siyaset kazanı fokur fokur kaynamaya başladı. 31 Mart Pazar gününe sayılı günler kaldı. Partilerine gönül veren partililer harıl harıl çalışmalarını sürdürüyor. Ak Parti’de özellikle kadınların sahada aktif olduğunu ev ziyaretleri yaptığı ve her kapıyı çalmak için yoğun bir tempoyla çalıştığı göz ardı edilemez. Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Koordinasyon Toplantısı ile Kırkahvesi’nde bir araya gelen Ak Teşkilat, çalışmalarını değerlendirdi ve keyifli dakikalar yaşadı.  O dakika Ak Parti’nin buluşmasından haberim yoktu. Orda rastlantı eseri bulunuyordum. Partinin toplantısı olduğunu öğrendim. Toplantı bitiminde Ak kadınlar, tekrar bir araya gelerek kahvelerini yudumladılar. Ak Parti’de birlik vardı. Yüzler gülüyordu, adeta seçimi kazanmışcasına huzurluydular. Başarınız daim olsun…

CHP’de gençler aldı başını gidiyor

R.İsmail Uygur’un tekrar CHP’den Torbalı Belediye Başkan Adayı olmasıyla birlikte ilçede hareketlilik yaşandı. Uygur’un adeta fanları olan hem Uygur’un destekçisi hem de partinin sevdalısı olan özellikle genç kitleler Torbalı’da seferber olmuş durumda. Gece gündüz çalışmalarını sürdüren ve bir yol haritası belirleyen CHP Gençlik Kolları, 31 Mart’ı “ Ne de olsa Martın sonu bahar” sloganı ile adeta baharın gelişini kutlamak için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu arada CHP seçim şarkısını yayınladı. Seçim şarkısını bir kadın seslendirirken bir kadın ve bir erkeğin saz eşliğinde klibin başrolünde olduğunu görüyoruz. Kadın ve erkeğin birlikte aynı karede yer alması gerçekten güzel. 7’den 70’e işçi, emekli, yaşlı, genç, çocuk, kadın, erkek tüm kesime ver yerilen anlatımda oluşturulan kompozisyonda şarkının sözlerinde yer alan “ Mührü bas; altı oka, huzur dolu yarınlara” ana fikrini veriyor olmalı. Fakat bu noktadan yola çıkarsak ilçemizde yalnızca CHP’e gönül gençlerin ön planda olduğunu destek verdiğinin fakat diğer kitlelerin pekte mücadele ettiğini görmüyoruz.

FİDANER’İN MÜCADELESİ

Torbalı’nın Bağımsız Belediye Başkan Adayı Zeynel Fidaner, ilçede gezmedik köy sıkmadık el bırakmadı sanırım. Her gün farklı bir noktada vatandaşla bir araya gelen Fidaner, seçim çalışmalarını tek başına yürütüyor. Hiçbir partinin çatısı altına girmeden ağır bir sorumluluk altına giren ve tek başına mücadelesini sürdüren Fidaner’in azmi ise takdire şayan.

Şunu unutmamak lazım. Mutlak bir seçim var evet. Tüm partiler kendi çapında birtakım girişimlerde bulunuyor. Vatandaşla bir araya gelmek en önemli ve en etkili nokta. Çünkü bir feed back alıyorsunuz. Hem de yüz yüze. Bireylerin sıkıntılarının ne olduğunu birinci ağızdan dinlemek ve bu noktadan çıkışla projeler geliştirmek bir belediye başkanı adayının en önemli noktası olmalı. Gençlerin özellikle gençlerin gelecek kaygısı yaşamaması adına öncelikli çalışmalara yer verilmeli. İlçemizde intihar ve boşanma oranı arttı. Bunların sebeplerini araştırmaya gerek yok. Herkes bunu çok iyi biliyor. Bu sebepleri ortadan kaldıran ve gerçek anlamda ilçenin huzurunu arttıran politikalar geliştirilmeli. Tüm belediye başkan adaylarına başarılar diliyorum. Özellikle bu kadar çaba gösterip vatandaşla sadece seçim öncesi bir araya gelinmemeli her daim  insanların fikirlerine öncelik verilip değerlendirilme.

Nitekim ideolojiler sadece fikir unsuru değildir. En büyük ideoloji insanın kendi ‘Vicdanı’dır. Bu yüzden çirkinleşmeden saygı çerçevesinde kara propagandaya girmeden, Torbalı’yı düşünen taraf ile birlikte hareket etmeli ve kendi menfaatleri uğruna hareket eden kişilere prim verilmemeli. İşte o zaman “ Torbalı kazanır.”

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 10
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 5
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans