Torbalı Ege Gazetesi

Demokrat Parti’nin adayı Mutlu oldu

Demokrat Parti 2019 yerel seçimlerine Yurdadoğ Mutlu’nun adaylığı ile gireceğini dün resmen açıkladı. Adaylığı ve Torbalı için önemli ifadeler kullanan Mutlu, “Sorunun değil çözümün parçası olacağım” dedi

Demokrat Parti’nin adayı Mutlu oldu
1.711 okundu
15 Şubat 2019 - 8:54

2014 Yılında Yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde MHP Torbalı ve 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Demokrat Parti’nin Torbalı Belediye Başkan adaylığı için ismi geçen Yurdadoğ Mutlu’nun adaylığı dün resmen açıklandı. Uzun süredir Demokrat Parti’nin belediye başkan adayının kim olacağı vatandaşın merak konusu olmuştu. Beklenen açıklamanın ardından Torbalı’da kırat resmen şaha kalktı.

‘ONUR DUYDUM’

2014 seçimlerinde MHP’den belediye başkan adayı olan Yurdadoğ Mutlu MHP’ye oy patlaması yaşatmış ve MHP belediye meclisine üye sokmuştu. Önemli ve kaliteli bir vizyona sahip olan Mutlu kendisini bu göreve laik gören Demokrat Parti yöneticilerine ve tabanına teşekkür ederek, “ Mutlu ve gururluyum. Bana laik görülen bu görev gerçekten beni onurlandırdı. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ilçemizin eksiklikleri var. Bunu vatandaşlarımızdan duyuyoruz. Kendimizde biliyoruz. Torbalı’nın her noktasını çok iyi biliyorum. Bir Torbalı’nın evladı olarak hemen sahaya inecek ve ziyaretlerimize başlayacağız. Seçim startını dün itibariyle verdik. İlçemize hayırlı olsun.”ifadelerini kullandı.

‘SORUNUN DEĞİL ÇÖZÜMÜN PARÇASI OLACAĞIM’

Mutlu’nun adaylığı Torbalı’da yankı uyandırdı. Birçok kesim tarafından sevilen ve aynı zamanda saygı duyulan başarılı siyasetçi Mutlu, ilçede siyaset yarışını zorlayacak. Hem tecrübeli hem de Torbalıyı iyi bilmesi ise kendisine avantaj sağlıyor. Her defasında seçim projelerinde büyük paraların gereksiz projelerde kullanılmasına gerek olmadığını belirten Mutlu, “ İlçemizin sorunu bellidir. Trafik ve özellikle tekrar söylüyorum otopark sorunu. Bu problemler hala çözülemedi. Şatafatlı estetiklikten yoksun projelere gerek yok. Bu şekilde Torbalı’ya zarar vermiş oluruz. Öncelikle kalıcı çözümlerle alt yapı oluşturmamız gerekiyor. İşte bu noktada ben varım. Sorunun değil Torbalı’nın çözüm parçası olacağım”  şeklinde konuştu.

“TORBALIMIZA HAYIRLI OLSUN”

Öte yandan Mutlu’nun adaylığı ile ilgili konuşan Demokrat Parti İlçe Başkanı İbrahim Demir tecrübeli bir siyasetçi ile beraber bir yolda yürüme kararının netleşmesi sonrasında olumlu tepkiler aldığını belirterek, “ Dün sosyal medyadan Yurdadoğ Mutlu’nun adaylığını resmen paylaştım. Sonrasında telefonum susmak bilmedi. Gerçekten kendisi ilçemizde sevilen bir şahsiyet. Bundan sonra yolumuz, çizgimiz bellidir. Biz bitti demeden bitmez. Kırat şaha kalkıyor Torbalımıza hayırlı olsun” dedi. Necla ARPACI

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 20
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY Torbalı Web Tasarım