Torbalı Ege Gazetesi

Baytekin’den meclis üyeliği sonrası açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi, Torbalı Belediye Başkan Adayı olarak İsmail Uygur’u açıkladı. Aday Adaylığı süreci boyunca istikrarlı ve hızlı bir çalışma temposu sürdüren Yıldırım Baytekin ise yaptığı her açıklamada birlik ve beraberlik vurgusu yapmıştı. Baytekin Belediye Meclis Üyeliği aday listesinde yer aldı

Baytekin’den meclis üyeliği sonrası açıklama
1.821 okundu
02 Mart 2019 - 10:41

CHP’lilere birlik ve beraberlik çağrısı yapan Baytekin, “Fikir ayrılıkları, farklı aday adaylarının arkasında saf tutma durumu artık bitmiştir. Tüm CHP’liler, hiçbir ayrı gayrıya girmeden adayımızın arkasında kenetlenmelidir. Gün ayrışma değil birleşme günüdür” dedi. Baytekin sözlerini şöyle sürdürdü; “Tarihi, tarımı ve sanayisi ile modern ve model bir kent yaratmak amacıyla ‘Sevdamız Torbalı’ diyerek Cumhuriyet halk Partisi’nden Torbalı Belediye Başkan Adayı olmak için çıktığım bu yolda çok güzel tepkilerle karşılaştım. Amacımız önce Başkan adayı olmaktı,sonra da Torbalı halkının tevecühü ile Belediye Başkanı olmaktı. Her zaman hayırlı ne ise o olsun demişimdir. Bana inanan, beni yalnız bırakmayan herkese yürekten teşekkür ediyorum.

‘Hizmete devam’

Başta Büyük Şehir Belediye Başkan Adayımız Tunç Soyer olmak üzere bütün başkan adaylarımıza başarılar diliyorum. Benim aday adaylığı sürecindeki temel yaklaşımım şuydu. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, birlik ve beraberlik doğrultusunda inanç ve kültür ayrımı yapmadan üretken ve projeci bir anlayışla Cumhuriyet Halk Partisi’nin Torbalı’da başarılı olmasını sağlamaktı. Partimiz Belediye Meclis üyeliği adaylığını uygun gördü.Bizim Sevdamız Türkiye ve Torbalı’dır. Gerisi boş laftır. Bunun aksi samimiyetsizliktir,koltuk sevdasıdır.  Önemli olan , makam mevki değil önemli olan Torbalı ile ilgili her türlü hizmete, halkımızın refahına ve huzuruna katkı sağlayabilecek her ortamda var olmak ve bunun için çalışmaktır.

CHP’nin Torbalı’daki başarısı, Türkiye genelindeki oy oranlarına da önemli katkı sağlayacaktır. Ülkemizin geleceğine ilişkin endişelerin giderek büyüdüğü son dönemlerde, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran partinin neferleri olarak, omuzlarımızdaki sorumluluk daha da artmaktadır” diye konuştu.

Yıldırım Baytekin, “ CHP Aday adaylarının ortaya çıkmaları ve yaptıkları çalışmalarla aslında, ‘Biz ülke için, halk için, İzmir, Torbalı için mücadeleye varız’ mesajı vermişlerdir. Bence bu çok kıymetlidir. O nedenle takdir edilmesi gereken bir davranıştır.

Baytekin, “Örgütümüzle beraber, gençlerimizle beraber, kadınlarımızla beraber, emekçilerimizle beraber, Torbalı halkımızla beraber; Hep Beraber Torbalı’yı yeniden kazanmak ve beraber yönetmek için Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan Aday Adayı oldum. Geldiğimiz noktada partimiz Belediye Meclis Üyelği adaylık sorumluluğunu verdi. Ben insanların şu olacağım, bu olacağım demeleriyle bir yerlere geleceğine inanmıyorum, gelmeleri gerektiğinin de doğru olduğunu düşünmüyorum. Makam,mevki,şan,şöhret peşinde asla olmadım. Koltuk derdinde olan biriside değilim. Tek derdim Torbalıya hizmetkar olmaktır. Birbirimizi ötekileştirmeye dışlamaya hiç kimsenin hakkı ve lüksü olduğunu düşünmüyorum. Bu süreçte Bize düşen görev, El ele veren, kucaklayan, saran; halktan taraf olan, hak yemeyen, yedirtmeyen bir anlayışla ; ilçemizin esnafıyla, köylüsüyle, genciyle, yaşlısıyla, toprağıyla, taşıyla, ağacıyla, yeşiliyle barışık olan bir anlayışla Torbalı’nın ışığı olmak adına hizmete devam etmektir.

Seçimler birer ‘halk kabulu’dür. Halkta kabul edilebilirlik önemlidir. Ne kadar kabul görüyorsun? Yani seçimleri halk kazandırır, halk kaybettirir. Biz güzel ilçemizin güzel insanları tarafından ‘kabul edilmeye’ talibiz, gönüllerde yer etmeye, dertlere derman olmaya, mutlulukta, hüzünde sarmaya, sarılmaya, geçmişimize sahip çıkmaya, geleceğe ışık olmaya talibiz. Ranttan uzak sürdürülebilir kalkınmanın Torbalı’dan başlaması için, iş kapılarının artması için, aşımızı çoğaltmak için, köylümüzün yüzünün gülmesi için projelerimiz hazır. Herkesin huzurla, güvenle, mutlulukla yaşayacağı, hiç kimsenin etnik kökenine ve inancına yada siyasi görüşüne göre ayrıştırılmadığı bir yerel yönetim anlayışının hayal olmadığını göstermek için yola çıktık” dedi.

CHP’nin başkan adayının Torbalı halkının desteğiyle seçimi açık farkla kazanacağına yürekten inanıyorum. Başkan adayımız sayın İsmail Uygurla ,birlikte kapı kapı dolaşacağıma ve burada CHP’nin kazanması için mücadele edeceğimi de özellikle ifade etmek isterim. Benim asla mevki, makam, koltuk kaygım olmadı ve olmayacaktır. Makamlar hizmet için bir araçtır. Asıl olan Türkiye’ye, Torbalı’ya ve halkımıza  hizmet etmektir. Ben Torbalıyı çok seviyorum. Hoşgörü ve sevgi bizim halkımızın temel değerleridir. Hareket noktamız Torbalının yüzde yüzünü kapsayacak bir siyaset ve hizmet anlayışı olmalıdır. Bölen, ötekileştiren değil birleştiren olmalıyız. Benim nazarımda siyaset bir bayrak yarışıdır. Topluma hizmet etme aracıdır. Siyaseti de bunun için ilgi duyuyorum, özellikle gençlerimizin ve kadınlarımızın siyasetle ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum.  Bu şekilde Ülkemizin ve Torbalımızın geleceğinin daha aydınlık ve müreffeh olacağını düşünüyorum. Bu konuda CHP’nin öncü olduğunu düşünüyorum çünkü Cumhuriyeti kurmuştur, devrimleri gerçekleştirmiştir her alanda değişimi, dönüşümü sağlamıştır.

Torbalı,  Türkiye’nin en parlak ilçeleri arasına girebilecek potansiyele sahiptir. Sanayi, tarım, hayvancılık ,tarihi-kültürel açıdan Türkiye’de söz sahibi olabilecek potansiyeli vardır. Bu alanlarla ilgili projelerimiz hazır. Torbalı’da uygulanacak her proje kentlilik olgusuna katkı sağlamalı ve bunu geliştirmelidir. Sosyal yaşamın kalitesini artırmalıdır. Sosyal yaşamın canlanması kadınlarımızın ve gençlerimizin günlük yaşamın her alanında söz sahibi olmasıyla gerçekleşeceğine inanıyorum. partimiz meclis üyeliği adaylık görevini bize verdi. Bu sorumluluk, özveri ve onurlu görev için halkımız bizi uygun görürse Torbalı halkının menfaati için en iyisinin olması için gecemi gündüzüme katıp çalışacağım. Torbalı’ya  ve Torbalı halkına hizmet etmek , enerjimi zamanımı Torbalı halkı için kullanmak benim için şereftir. halkımız bu görevi bizlere verdiği takdirde buna layık olmak için var gücümüzle çalışacağız. Özelikle şunu belirtmek isterim ki CHP meclis adaylarının hepsi değerlidir. Hepsi de bu işi yapabilecek kabiliyette kişilerdir.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 10
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 5
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans