Torbalı Ege Gazetesi

CHP’nin ilk SKM coşku ile açıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı İlçe Teşkilatı, Sadık İleri Bulvarı üzerinde bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi coşkulu kutlama ile açıldı. Seçim çalışmalarının yönetileceği merkez dün vatandaşın yoğun katılım sağladığı açılışla hizmete girdi

CHP’nin ilk SKM coşku ile açıldı
1.968 okundu
08 Mart 2019 - 8:47

Millet  İttifakı Seçim Koordinasyon Merkezi, Sadık İleri Bulvarı’nda görkemli bir törenle hizmete girdi. Açılış törenine  CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP İzmir milletvekilleri Murat Bakan ve Kani Beko, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, İzmir CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, CHP İlçe Başkanı Erol Günaydın, İYİ Parti İlçe Başkanı Derya Çelik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

FİLİZ: UYGUR VE SOYER’İ DESTEKLEYECEĞİZ

Törenin ilk açılış konuşmasını yapan İYİ Parti İlçe Başkanı Derya Çelik, “ Millet İttifakı olarak çalışmalarımıza devam ediyor ve birlikte bu yolda yürüyoruz. Genel başkanımız sayın Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılınçdaroğlu’nun almış oldukları kararı destekliyoruz. Bu kapsamda Torbalı’da İsmail Uygur’u, İzmir’de ise Tunç Soyer’i destekleyeceğiz. Hepinizi saygı ile selamlıyorum.” ifadelerini kullandı. Ardından sözü alan CHP İlçe Başkanı Erol Günaydın, “Torbalı’da 31 Mart’ta yeniden seçimi kazanacağız. Genel başkanımıza söz verdik. Namus ve şeref sözü verdik. Torbalı’ya Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını belediyeye dikeceğiz. Tüm ülkeye baharın gelmesini diliyorum” dedi.

TEKİN: BEKA MESELESİ YAŞIYORUZ

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin konuşmasında işsizlik ve beka sorununa değinmesi dikkat çekti. Tekin, “ Evet Türkiye’de gerçekten bir beka meselesi yaşıyoruz. O beka meselesinin tek mimarı da bugünkü iktidar ve iktidar mensuplarıdır.  Ne zaman bunlar giderse Türkiye’de beka meselesi kalmaz.” Sözlerine İsmail Uygur’u başkan yapacağız diyerek ekleyen Tekin, “Önce Torbalı’da İsmail Uygur’u başkan yapacağız. Torbalı’yı, İzmir’i öyle bir hale getireceğiz ki bir daha kimsenin Torbalı’yla, İzmir’le ilgili hayali olmayacak” diyerek sözlerini noktaladı.

UYGUR: GASP EDİLEN BELEDİYEMİZİ GERİ ALACAĞIZ

Torbalı’nın Millet İttifakı Adayı İsmail Uygur, vatandaşı selamlayarak sözlerini başladı. Uygur, “ Yine bir seçim sürecindeyiz. Ülkemiz için, İzmirimiz için ve Torbalımız için çok önemli olan ve çok önemli olduğuna inandığımız bir seçim sürecindeyiz. İşimiz şimdi başlıyor. Allahın izniyle hep birlikte çalışacağız ve seçimleri kazanacağız. 5 yıl önce mahkeme kumpası ile elimizden gasp edilen belediyemizi Allah’ın izniyle geri alacağız. Sadece gasp etmekle kalmadılar. Planlı bir şekilde kasten belediyeyi batırdılar. Bütün değerli arsaları, iş yeri arsaları talan edilmiş. Batık bir belediye kurtarılmayı bekliyor” dedi. Mevcut belediyeyi  eleştirmeye devam eden Uygur, “ Faizli krediler aldılar. Geri ödemesiz. Çünkü ayın sonunda çekip gideceklerini zaten biliyorlar. Birkaç tane dandik park birkaç tane başlanmış yarım bırakılmış bina. Başka bir şey yok. Yaptığımız yolları dahi koruyamadılar. Böyle çağ dışı bir kafa. Ama kimsenin kuşkusu olmasın.”

‘HERKESİN OYUNA TALİBİZ’

İYİ parti’ye oy veren vatandaşların oylarına talibiz diyerek sözlerine devam eden Uygur, “ Ak Parti’ye oy verenlerin aklı başında olanların, MHP’ye, HDP’ ye oy verenlerin hepsinin hepsinin oyuna talibiz. İzmir’in ve Torbalı’nın geleceğini düşünen her partinin oyuna talibiz. Herkesin oyunu istiyoruz. Ama söz veriyoruz. Bize oy verenleri asla ve katiyen pişman etmeyeceğiz. Herkese eşit hizmet edeceğiz. Ne diyorduk. Nerede kalmıştık. İşte kaldığımız yerden 1 Nisan sabahı devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

SOYER TORBALILARIN ÖNERİLERİNİ ALDI

Son olarak söz alan Millet İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Adayı Tunç Soyer birlik ve beraberlik mesajı vererek sözlerine başladı. Bir vatandaşın İZBAN’a alt geçit istediğini söylemesinin ardından Soyer, “ Madem istiyorsunuz. Yapacağız. Belediyenin altına bir otopark yapacağız, trafiği rahatlatmak için İzmir Aydın Otoyolu’na kuşak yol açacağız” şeklinde konuştu. Necla ARPACI

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 10
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 5
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans