Torbalı Ege Gazetesi

Cumhur İttifakı Torbalı’ya damga vurdu

Cumhur İttifakı Torbalı’ya damga vurdu
Necla ARPACI
Necla ARPACI( neclaarpci@torbaliege.net )
736 okundu
12 Mart 2019 - 9:13

Cumartesi günü Torbalılı vatanseverler bir araya geldi. Cumhur İttifakı şemsiyesi çatısı altında buluşan “Gönüller” yapmaya gelen Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Torbalılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Torbalı İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen “Sevdamız Torbalı” konserinde Osman Öztunç ile Ahmet Şafak yüreklere dokunan o eşiz eserleri ile ilçe halkının kulaklarının pasını sildi. Ülkenin bekası için bir araya gelen vatanseverler, “Bozkurt” işareti yaparak ve Türk bayraklarını sallayarak türkülere eşlik etti.

Konsere katılan vatandaşlar, ellerindeki bayraklarla konseri adeta miting alanına dönüştürdü.

Konsere MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, Cumhur İttifakı adayı Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, MHP Torbalı İlçe Başkanı Muhammet Oral gibi önemli isimler protokol sırasında yer aldı.

Ülkücü Ozan Öztunç, ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ adına ilk gönüllü kadın asker başvurusu yapan Demet Öncül’ü sahneye aldı. Ve şu sözleri söyledi: “Demet Hanımın namını duydum. Nerede Demet Reis” diyerek sahneye aldı ve kendisini tebrik etti. Sahneye çıkan Öncül ise yine yaptı yapacağını. Salonda bir Şehit Ailesi olduğu noktasında Öztunç’u bilgilendirdi ve salonda bulunan Türkiye sevdalıları bir anda sloganlar atmaya başladı. Özellikle Ülkü Ocakları’nda yetişmeye devam eden gençler geceyi sloganları ile hareketlendirdi.

Şunu da unutmadan söyleyeyim Demet Hanım,  ‘kadın’ sözcüğünün önemini ortaya koyan ve kadının toplumda ne kadar cesur, yürekli, öncü olduğunu gösteren bir örneğin Torbalı’da olması da ayrı bir önem taşıyor. Benim için.

“ Şehitler ölmez, vatan bölünmez” …

İçleri ısıtan ve tarihe adeta ışık tutan eserler hep birlikte söylendi. Yer yer duygusal anların yaşandığı o muhteşem gecede Osman Öztunç’un ‘Şehitler Ölmez’ eseri salonda bulunan tüm katılımcıların tüylerinin diken diken olmasına neden oldu.

** Osmanlıcılık felsefesiyle, İSLAM çatısı altında Kürt ,Zaza, Çerkez ,Laz,Türk hep bir arada yaşanmasını tek dil,tek bayrak ve tek vatan ülküsünü yaşatmak için , ülkenin müreffeh biçimde yaşaması için Torbalı en doğru kararı 31 Mart Pazar günü oyunu kullanarak cevabını verecektir.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 10
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 5
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans