Torbalı Ege Gazetesi

Cumhur İttifakı’nın mitingi İzmir’i salladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli, İzmir’de Cumhur İttifakı’nın ortak mitingini gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli miting öncesi bir süre sohbet etti

Cumhur İttifakı’nın mitingi İzmir’i salladı
2.539 okundu
19 Mart 2019 - 8:46

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 31 Mart yerel seçimleri için ilk ortak mitingi İzmir’de yaptı. İki partinin ortak mitinginde renkli görüntüler oluştu.

Alsancak Gündoğdu Meydanı’ndaki gerçekleştirilen miting için 600 ton ağırlığında, 16 metre yüksekliğinde ve 95 metre genişliğindeki sahne kuruldu. Sahneye uzak olanlar için alanın çeşitli yerlerine 10 adet LED ekranlar yerleştirildi. Mitinge gelenler, havanın güzel olmasından da yararlanarak, Kordon’un yeşil çimlerine oturarak, piknik yaptı. Mitinge katılmak için kentin farklı ilçelerinden gelenler, alana giriş yaptı. Sadece Türk bayrakları ile alana giren Ak Parti ve MHP’liler, çalınan seçim şarkılarına eşlik ederek Erdoğan ve Bahçeli’yi bekledi. Dün Manisa’da gerçekleştirilen mitingin ardından geceyi İzmir’de bir otelde geçiren ve miting saatine kadar da burada dinlenen Bahçeli’nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte miting alanına geleceği öğrenildi. Konuşmaların yapılacağı sahnenin sol üst köşesine “İzmir ehline emanet” yazısı asıldı. Sağ üst köşede ise “Belediye işi gönül işi yazısı” yer aldı.

ERDOĞAN, BAHÇELİ VE ZEYBEKCİ PANKARTLARI

Miting alanına girişler, altı kapıdan yapıldı. Kadınlar ayrı, erkekler ayrı kapılardan geçtikten sonra alana girdi. Engellilerin alana rahat bir şekilde girmesi için ayrı bir kapıdan girişleri yapıldı. Mitinge katılmak isteyenler için İzmir’in çeşitli yerlerine ayaklı panolar konularak, yönlendirme sağlandı. Gündoğdu Meydanı’na üzerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğu ve Beka için milli karar yazılı dev bir pankart asıldı. Bu pankartın hemen yanında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bulunduğu ve üzerinde “Cumhur için istikrar” yazılı pankart yer alırken yine Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin de “Zeybekci çözer, İzmir’e değer” yazılı bir pankartı alana konuldu.

100 BİN TÜRK BAYRAĞI DAĞITILDI

Zeybekci, halkı selamlama konuşması yaptı. Ayrıca, Kordon’da miting alanına bakan bir binaya Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli’nin fotoğraflarının olduğu ’Beka için milli karar’ yazılı büyük pankart asıldı. Alanda toplananlara 100 bin adet Türk bayrağı ile 250 bin adet su dağıtıldı. Miting alanında çok sayıda polis ekibi ve sağlık personeli de görev yaptı. Alanın iki farklı noktasına Kızılay çadırları kuruldu. Alan içerisinde olası bir sağlık sorununa karşı, yalnızca ambulansların giriş yapabileceği güvenlik koridoru oluşturuldu.

BİR ELLE BOZKURT, DİĞERİ İLE RABİA İŞARETİ

Termometrelerin 21 dereceyi gösterdiği İzmir’de sıcaktan ve kalabalıktan bunalan bazı partililere sağlık görevlileri müdahale etti. Alanı dolduran partililerin bir elleriyle bozkurt, diğer elleriyle Rabia işareti yapmaları dikkat çekti. Üzerine Atatürk fotoğraflı ay yıldızlı tişört giyen bir kişinin, sakallarını üçe ayırarak her birinde ayrı bir harfin bulunduğu tavla zarları ile ’Recep’, ’Tayyip’ ve ’Erdoğan’ ismini yazması dikkat çekti. Aynı kişi iki eliyle Rabia işareti yaparak, miting alanına girdi. Denizde de Türk bayraklarıyla süslenen yüzlerce tekne içindeki iki partinin taraftarları mitinge katıldı.

İZMİR’E YAPILAN YATIRIMLAR

Başkan Erdoğan İzmir’e yapılan yatırımlardan da bahsetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir’i kuru kuruya sevmekle kalmayıp aynı zamanda cumhuriyet tarihinde görülmedik hizmetlerle de tanıştırdıklarına dikkati çekerek, AK Parti hükümetlerinde İzmir’e 67 milyar yatırım yapıldığını bildirdi.

Şehre eğitimde 2 milyar liralık yatırım yapıldığını, 9 bin 687 yeni derslik, 3 üniversite ile 6 bin 330 kişi kapasiteli yükseköğrenim öğrenci yurtları açıldığını aktaran Erdoğan, “Önümüzdeki birkaç yıl içinde İzmir, Urla ve Tire’de 14 bin 500 kişi kapasiteli 8 yükseköğrenim yurdu daha açıyoruz. Buca, Karabağlar, Ödemiş ve Torbalı gençlik merkezlerini, İzmir Halkapınar ile Kınık spor salonlarını buralara kazandırdık. İzmir’e ayrıca olimpik yüzme havuzu, Kemalpaşa ve Kınık’a da gençlik merkezleri yapmak için proje ve ihale çalışmalarımız sürüyor.” diye konuştu.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 11
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 7
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans