Torbalı Ege Gazetesi

“Kızımın gözünden akan her damla yaş, benim için bir umuttur”

Torbalı’da oturan, 10 yıllık evli olan, Eşiyok ailesi üç çocuklarından biri olan, 1,5 yaşındaki Fatmanur Eşiyok’un doğuştan görmeyen gözleri’ne mercek takılması gerektiği bildirildi.  Bebeklerinin tedavisi için Cumhurbaşkanı ve Başbakandan kendilerine uzanacak yardım elini bekliyorlar

“Kızımın gözünden akan her damla yaş, benim için bir umuttur”
966 okundu
27 Mart 2019 - 8:47

Kısa bir süre önce Diyarbakır’dan Torbalı’ya gelerek yerleşen Halit Eşiyok, 1,5 ay önce, bir fabrikada çalışmaya başladı.  36 yaşındaki baba, Halit ve eşi Milhan Eşiyok’un evliliklerinden 2 erkek, 1 kız çocuğu sahibi oldu. 8 yaşındaki Serkan, 5 yaşında Muhammed ile 1,5 yaşındaki kız çocukları Fatmanur Eşiyok’u dünyaya getirdi.  Eşiyok ailesin 3’üncü kız çocukları olan 1,5 yaşındaki Fatmanur Eşiyok’un doğuştan göz damarlarının olmadığı ve görmediği öğrenilirken aynı zamanda kör olduğu için mercek takılması gerektiği söylendi.

İZMİR’DE GİTMEDİK HASTANE BIRAKMADIK

Kız çocuklarının doğuştan görmediğini öğrenen ailesi kız çocuğunun görmesi için seferber oldu. Halit Eşiyok memleketi, Diyarbakır’dan taşınarak Torbalı’ya geldiği ve bir fabrikada çalışmaya başladı. Aynı anda hem çalışan ve 1,5 yaşındaki Fatmanur Eşiyok’un tedavi olabilmesi için İzmir’de bir takım hastanelerini gittiklerini ve umut yok cevabı aldıklarını ifade etti.

BABA CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANDAN YARDIM BEKLİYOR

Baba, Halit Eşiyok şunları aktardı; “ İzmir’de 9 Eylül Üniversitesi, Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma hastanesi, Ege Üniversitesi, Özel Hastane ve Torbalı Devlet Hastaneleri’ne götürdük. Çocuğumun gözlerinin tekrardan görmesi ve tedavisi için devlet büyüklerimizden Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve başbakanımızdan, sağlık bakanlığından yardım etmelerini istiyorum.

Maddi imkânsızlıklar belimizi büküyor. Gücüm yettiği yere kadar çocuğumun tedavisi için gidilmedik hastane bırakmadım.  İzmir’deki Üniversite hastanelerine götürdüm. Bir türlü olumlu yanıt alamadım. Nereye gittiysem umutsuz yok cevabını alarak hayal kırıklığıyla geri döndüm” dedi.

ANNENİN FERYADI, YÜREKLERİ DAĞLADI

Ev hanımı eşi Milhan Eşiyok şunları aktardı; “Kızıma sadece bir yardım. El uzatsınlar. Her gittiğim hastanede umutlarım kırıldı. Hiçbir umut yok dediler. Her seferinde hayal kırıklığına uğradım. Ne olur kızıma bir umut. Nerelere götürdüm. Hiç bir şey söylemediler bana. Her türlü imkânım olduğunda götürdüm kızımı. Her görüştüğümde kızım için mahvoluyorum. Benim okumam yazmam yok. Ben kızımı her yere götürürdüm.

KIZIMIN GÖZÜNDEN AKAN HER DAMLA YAŞ, BENİM İÇİN BİR UMUTTUR

Gerekirse canımı da veririm. Kızım için. Maddi imkânımız olmadığından dolayı geri çevirdiler. Devlet büyüklerimizden bana yardım etmelerini istiyorum. Belki bir umudu var. Çünkü kızımın gözlerinden her gelen, her damla yaş, benim için bir umuttur” dedi.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 14
  • Daha iyi olabilir --> 18
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SGN