Torbalı Ege Gazetesi

Babadan oğula ahşap ile geçen 35 yıl

Torbalı’daki Emek Sanayi Sitesi’nde 35 yılı aşkın süredir hizmet veren Uzan Ahşap, emin adımlarla yoluna devam ediyor

Babadan oğula ahşap ile geçen 35 yıl
785 okundu
29 Mart 2019 - 10:00

Torbalı’daki Emek Sanayi Sitesi’nde 35 yılı aşkın süredir hizmet veren Uzan Ahşap, emin adımlarla yoluna devam ediyor. Uzun yıllardır bu ahşap işinde olan ve hayatını ahşaba adamış isim olan Turhan Tuncay, oğlu Ozan ile birlikte her gün onlarca ahşaba hayat veriyor. Deneyimli firma, bir süre önce ‘kalibrasyon zımpara makinası’nı da makine parkuruna ekledi. Bu sayede milimin onda biri hassasiyetinde zımpara yapabildiklerini söyleyen işletmeci Ozan Tuncay, “Ayrıca aklınıza gelebilecek her türlü ahşap işlerini önce keşif yapıp, sonrasında bilgisayar ortamında üç boyutlu olarak çizip, işin bitmişini müşterilerimize gösterip, sonrasında imalata başladığımız için olası problemlerin de önüne geçmiş oluyoruz” şeklinde konuştu.

‘BEYAZ CAFE VE KIR KAHVESİ’Nİ BİZ YAPTIK, ŞİMDİ HEDEF YURTDIŞI

“Torbalı’da birçok işler yaptık” diye sözlerine başlayan deneyimli marangoz Ozan Tuncay, “Beyaz Kafe, Kır Kahvesi gibi güzel ahşap yapılar, bunlardan sadece birkaçı… Bunun yanı sıra pergole, kamelya, veranda, ahşap ev gibi işlerde yapmaktayız. Son 5 yıldır ise mevcut işlerimizin dışında e-ticaret alanında da güzel adımlar attık. Onlywood adında bir marka oluşturduk. Masif de-monte mobilyalar, çalışma masaları, kitaplık, gardırop, orta sehpalar, tv üniteleri, banklar, bahçe saksıları gibi birçok ürün üretmekteyiz. Koçtaş, Tekzen, Hepsiburada gibi firmalar ile de çalışıyoruz. Yurtdışında Çek Cumhuriyeti’ne de satışlarımız oldu. Şimdilerde ise Almanya ile görüşmeler yapıyoruz” dedi.

‘MONTESORİ YATAK, ŞİFONYER, BEBEK GARDIROPLARI VE BEŞİK ÇEŞİTLERİ GELİŞTİRMEYE BAŞLADIK’

Son zamanlarda ülkemizde de ahşabın değeri ve doğallığının daha fazla bilinir hale geldiğinden dolayı rağbetin arttığını ifade eden Tuncay, “Özellikle bebek odalarında tercih edilmeye başlandı. Biz de bu yönde çalışmalar yapıp, bebek odası modelleri (Montesori yatak, Şifonyer, bebek gardıropları ve beşik çeşitleri geliştirmeye başladık” dedi. Ahşabın işlenmesi zahmetli ve zor bir malzeme olduğunun altını çizen Tuncay, “Buna rağmen üretimimizde otomatik makina (CNC Router) kullanmamaktayız. Tüm ürünler el ile işlenmektedir. Bu sebeple ürettiğimiz her ürün eşsizdir. Atölyemizde her türlü marangoz makinaları bulunmaktadır. Ayrıca, kalibrasyon zımpara makinasını da, makine parkurumuza ekledik. Bu sayede milimin onda biri hassasiyetinde zımpara yapabiliyoruz” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans