Torbalı Ege Gazetesi

Uygur fark attı

Torbalılılar 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için sandık başına gitti. Torbalı’da 406 sandık kurulurken, saat 17.00 itibariyle oyların sayımına geçildi. 127.879 seçmenin olduğu ilçede 110.578 kişi oy kullanılırken, geçerli oy sayısı 106.950 oldu. CHP Belediye Başkan Adayı olan İsmail Uygur, 5 yıl aradan sonra yeniden belediye başkanı seçildi. Uygur: Bana yeniden onurumu iade ettiniz” dedi

Uygur fark attı
2.031 okundu
02 Nisan 2019 - 8:42

Torbalı’da yerel seçimin galibi Millet İttifakı oldu. İttifak kapsamında Torbalı’dan CHP Belediye Başkan Adayı olan İsmail Uygur, 5 yıl aradan sonra yeniden belediye başkanı seçildi. Resmi olmayan sonuçlara göre rakibi AK Parti Belediye Başkan Adayı Adnan Yaşar Görmez’e karşı seçimi kazanan Uygur, Anadolu Ajansı verilerine göre yüzde 52,42 oy oranı ile belediye başkanlığını garantiledi. Görmez yüzde 45,26 ile geride kalırken, oy farkı da 7 binin üzerinde yer aldı. Henüz açılmayan sandıkların sonucu değiştirmeyeceği nedeniyle CHP Parti binası önünde toplanan binlerce kişiye seslenen Uygur, “Bana yeniden onurumu iade ettiniz” dedi.

GÖRMEZ KAYBETTİ

Resmi olmayan sonuçlara göre Millet İttifakı adayı Ramazan İsmail Uygur yüzde 52(56.167) oy oranı ile seçimin kazananı olurken, Cumhur İttifakının adayı Adnan Yaşar Görmez yüzde 45(48.344) oy oranı ile ikinci sırada kaldı. Belediye Meclisi’nde de birinci parti CHP olurken, AK Parti ikinci, HDP üçüncü, Saadet Partisi dördüncü parti oldu.  Seçim sonucunun açıklanması ile birlikte Belediye Meydanında CHP ve İyi Partililer sevinç gösterilerinde bulundu. Araçlar uzun konvoylar oluştururken, İsmail Uygur meydanda bir konuşma yaptı. Uygur, kendisine destek veren tüm seçmenlerine teşekkür etti.

‘TORBALI’MIZI YENİDEN AYDINLIĞA ÇIKARACAĞIZ’

İsmail Uygur 5 yıl aradan sonra yeniden Torbalı’nın belediye başkanı oldu. Uygur parti balkonuna CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ile çıkarak, toplanan kalabalığa seslendi. Uygur, “Hep birlikte çalışıp kazandık. Sizlere minnettarım. Bana yeniden onurumu iade ettiniz. Artık önümüze bakacağız. Hep birlikte çalışacağız. Adil ve eşit yönetimle Torbalı’mızı yeniden aydınlığa çıkaracağız. Sizlere teşekkür ediyorum beni bir kez daha onurlandırdınız. Sağ olun, var olun” dedi. Bu sonuçla belediyede 3.Uygur dönemi de başlamış oldu.”

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 11
  • İyi --> 8
  • Daha iyi olabilir --> 7
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans