Torbalı Ege Gazetesi

Torbalı’da sezaryen oranında düşüş

Torbalı Devlet Hastanesi bünyesinde anne adaylarına gebe okulunda verilen eğitimlerle 2017 yılına kadar %70’lerde olan primer sezaryen doğun oranı %14’e kadar düştü

Torbalı’da sezaryen oranında düşüş
736 okundu
04 Nisan 2019 - 9:55

Torbalı Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol Topçu konuyla ilgili kısa bir açıklama yaptı. GEBE Okulları ‘sağlıklı bebek’ anlayışıyla annelerin mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir gebelik ve doğum sürecini yaşaması, doğumlarının ve bebek bakımlarının daha bilinçli bir hale getirilmesi amacıyla hizmet veriyor. Gebelerin aldıkları eğitimler sayesinde gebelik doğum ve yeni doğan bakımı konusunda bilgi ve beceri düzeylerinin arttırılması sağlanıyor. Gebe okullarındaki eğitimler haftada bir gün 2 saat 6 haftalık eğitim programı şeklinde yürütülüyor. Eğitimlerde genellikle 1 saat teorik olarak inter aktif bir eğitim ve 1 saat kas, solunum, kegel ve gevşeme egzersizleri şeklinde yaptırılıyor. Torbalı Devlet Hastanesinde hamilelere eğitim veren gebe okulu sayesinde primer sezaryen oranında düşüş yaşandı.

128 MEZUN VERDİ

Torbalı Devlet Hastanesi son dönemlerde sağlık alanında yaptığı atılımlarla ön plana çıkmaya devam ediyor. Hastane yönetimin girişimleriyle vatandaşlara en kaliteli hizmeti vermek amacıyla yürütülen çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Hasta bünyesinde açılan Gebe okulunda hamilelere normal doğum başta olmak üzere gebelikle ilgili birçok konuda eğitim veriliyor. Okuldan şuana kadar 128 kişi mezun olurken genel hastanelerdeki %70’lik primer sezaryen doğum oranı Torbalı Devlet Hastanesinde %14 ‘ e kadar düştü. Eğitim programını başarıyla bitiren hamilelere serfitika verildi. Ücretsiz bir eğitim programı olan Ege Okulları 12. Haftadan itibaren kayıtlar alınıp, 22. haftada eğitim planlanarak başlamaktadır. Eğitimlerin devam ettiği hastanede doğum yapacaklar için 10 özel oda bulunuyor.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 14
  • İyi --> 13
  • Daha iyi olabilir --> 17
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SGN