Torbalı Ege Gazetesi

Yerel Seçim bitti

Yerel Seçim bitti
Necla ARPACI
Necla ARPACI( neclaarpci@.torbaliege.net )
1.868 okundu
12 Nisan 2019 - 13:00

31 Mart Pazar günü… Uzun süredir o tarih için pek çok haber yapıldı. Acaba Torbalı’da hangi parti bir 5 sene ilçemizi yönetecek soruları insanların beynini yedi tırmaladı. Gönlünü Ak Parti’ye CHP’ye, MHP’ye İYİ Parti’ye HDP’ye bağımsız adaylara kaptıran vatandaşlar partileri adına siyasi çalışmalarını son dakikalara kadar değerlendirdi ve tempolarını her gün daha da artırarak çalıştı.

Yer yer çirkin saldırılar yapıldı. Gerek partilere gerek şahıslara karşı. Zaten her Genel Seçim ve Yerel Seçim sürecinde bu tür manzaralarla karşılaşıyoruz ne yazık ki.

Ha şunu da unutmamak gerek. Bu tür saldırılara maruz kalan partiler veya kişiler zarar görmüyor aksine haber portallarında, gazete gipürlerinde haberleri yapılarak kamuoyuna bilgi akışı sağlanıyor ve bir tür reklamları yapılmış oluyor. O nedenle bu çirkin davranışlarda ulunmadan önce bu durumu bir düşünün isterseniz…

O gün geldi çattı. Adnan Yaşar Görmez kaybetti. Yaptıkları göz ardı edilemez elbette. İlçemize kazandırdıkları yatırımdan dolayı vatandaş kendisine ve Ak Parti’ye teşekkür etti.

31 Mart gecesi İsmail Uygur kazandı ve kutlamalar, şenlikler, konvoylar yapıldı. Torbalı’da merak edilen sorunun cevabı da netleşmiş oldu. Partililer sabah saatlerine kadar kutlama yaptı. Zaferi kazanmanın mutluluğunu birlikte paylaştılar. Başkan Uygur, “Sevgili hemşerilerim, beni üçüncü kez başkan seçerek büyük bir mutluluk yaşattınız. Mutluluğunda ötesinde bana onurumu iade ettiniz. Ailemin onurunu iade ettiniz. Size ne kadar teşekkür etsem az. Sizin için Torbalı için çalışacağım” dedi. Torbalılar adeta bugünü beklercesine Uygur’u sevgi seline tuttular. Gerçekten atmosfer sadece ‘Zafer’ ve ‘Sevinç’ kokuyordu.

Birkaç gün sonra Torbalı Belediyesi’ne giden ve orada bir konuşma gerçekleştiren Uygur, daha sonra belediyede tebrikleri kabul etti. Ben ve Haber Müdürüm Bülent ağabey, yaklaşık 2 saat orada bulunduk. Uygur, 2 saat boyunca tebrikleri kabul etti. Genci yaşlısı pek çok insan tebrik için sıraya girmişti. Benim en çok şaşırdığım durum ise yaşlı amcaların hiçbir şekilde 2 saat boyunca o alanı terk etmeden Uygur’u tebrik ettikten sonra seyretmeleri ve sevincini yaşamaları oldu. İnsanlar Uygur ‘un gelişi ile hasret ve özlemlerini giderdi. Manzara bunu gösteriyordu.

Seçime birkaç gün kala Görmez, Millet Bahçesi’nde gazetecilere kahvaltı verdi. İnşa edilen parkın tanıtımı yapıldı ve vatandaşlara kapılar açıldı. Orada çok net hatırladığım birkaç sima ve bir sahne var. İsimlerini bilmiyorum fakat o kişi AK Parti’nin seçim şarkısı olan ve Görmez için bestelenen seçim şarkısını uğuldamaya başladı. Deyim yerindeyse şarkıyı söyleyip göbek atıyordu. Onu kesintisiz gözlemledim. Ve 31 Mart gecesini bekledim…

Uygur kazanmıştı. Ve o şahıs Uygur’un seçimi kazandıktan sonra yaptığı konuşmasında en ön safhada yerini almış ve bu sefer Uygur’u alkışlıyordu. Şaşkındım… Daha dün Görmez için şarkı söyleyip oynayan kişi bugün Uygur’u alkışlıyordu. Demem o ki oynamak herkesin en doğal hakkı. Sevinci yaşamakta aynı şekilde. Bu tür kişilerin bir anda U dönüşü yapması bu tamamen sahtelik. Büyükşehirde yaşamadığımız için yan yana gelme olasılığımız yüksek. Ben bu sahneyi pek çok yerde gördüm fakat bu tür davranışlara herkes doydu artık.

Velhasıl kelam seçim gelir geçer. İlçe yöneticileri, kimlikler, siyasi düşünceler ve ideolojiler geçicidir ama ‘İNSANLIK’ daima kalıcıdır.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 12
  • Daha iyi olabilir --> 10
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans