Torbalı Ege Gazetesi

TorbalısporÇaybaşısporAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Başarının arkasında o var

Karşıyaka Rotary Kulübü’nün bu yıl 34.’sünü düzenlediği Torunlar Atletizm Yarışması sona erdi. Yarışmaya Pancar Nezihe Şairoğlu Ortaokulu ve Pancar Muzaffer Hanım İlkokulu damga vurdu

Başarının arkasında o var
676 okundu
15 Nisan 2019 - 17:29

Karşıyaka Rotary Kulübü’nün bu yıl 34.’sünü düzenlediği Torunlar Atletizm Yarışması sona erdi. Türkiye Atletizm Federasyonu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi ve Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu’nun katkılarıyla düzenlenen yarışmaya bu yıl 2 bin 500 sporcu katılırken yarışmaya Pancar Nezihe Şairoğlu Ortaokulu ve Pancar Muzaffer Hanım İlkokulu damga vurdu. Aynı zamanda Halk Eğitimi Merkezi’nde açılan kursça yetiştirilen tam 8 öğrencisi ile Türkiye finaline davet edilen okul öğrencilerinden 5’i çeşitli dereceler aldı. 2 öğrencisi Türkiye birincisi olan okulun başarısındaki en büyük pay okul beden eğitimi öğretmeni  İsmail Öncü’ye ait.

BİNLERCE SPORCU KATILDI

Karşıyaka Rotary Kulübü’nün 34 yıl önce başlattığı Torunlar Atletizm yarışması bu yıl 3-10 Nisan tarihleri arasında Seha Aksoy Atletizm Pisti’nde düzenlendi. 1985 yılında dedelerin torunlarını yarıştırdığı mütevazı bir yarışma olarak başlayan proje bugün dünyanın en uzun soluklu organizasyonlarından biri olma özelliğini taşıyor. İlk yıllarda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yapılan ve bir dönem uluslararası bir boyut kazanan yarışma son yıllarda İzmir ve çevresindeki okullardan binlerce sporcunun katılımıyla gerçekleşiyor.

TÜRKİYE FİNALİNE DAVET EDİLDİLER

Eylül ayından itibaren okullarda seçmelerinin başlamasıyla yaşları 6 ile 13 arasında değişen sporcuların 30, 40, 50, 60, 75, 100, 800 ve bin metre yarışları ile yüksek atlama, uzun atlama, cirit atma, gülle atma ve fırlatma topu dallarında yarıştığı Karşıyaka Rotary Kulübü Torunlar Atletizm Yarışması her yıl nisan ayında yapılıyor. Torbalı’dan da bazı okulların katıldığı turnuvaya Pancar Nezihe Şairoğlu Ortaokulu ve Pancar Muzaffer Hanım İlkokulu adeta damga vurdu. Pancar Muzaffer Hanım İlkokulu öğrencisi Güneş Debek fırlatma topu kategorisinde Türkiye birincisi, yine Pancar Nezihe Şairoğlu Ortaokulu Ali Sait Genç de aynı kategoride kendi yaş grubunda Türkiye birincisi oldu. Pancar Muzaffer Hanım İlkokulu’nda okuyan Ali Köylü fırlatma topu kategorisinde Türkiye dördüncüsü, Okul öğrencilerinden Yağmur Duman, yüksek atlamada Türkiye 4’üncüsü, aynı okulun öğrencisi Raman Omar da yüksek atlamada Türkiye beşincisi oldu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans