Torbalı Ege Gazetesi

Tosun’dan 23 Nisan mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında çocuklara “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyanın yegane çocuk bayramı olarak tarihe geçmiş tüm dünya çocukları ile birlikte kutlanmakta buda geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenimizi göstermektedir.” ifadelerini kullandı. Tosun,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

Tosun’dan 23 Nisan mesajı
524 okundu
22 Nisan 2019 - 15:26

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında çocuklara “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyanın yegane çocuk bayramı olarak tarihe geçmiş tüm dünya çocukları ile birlikte kutlanmakta buda geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenimizi göstermektedir.” ifadelerini kullandı. Tosun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

‘BAĞIMSIZLIĞIMIZI BİRLİK VE BERABERBERLİĞE BORÇLUYUZ’

Mesajına, ” Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün önderliğinde ve onun “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatmıştı. Bağımsızlığımızı, tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretine azmine, kararlılığına, birlik ve beraberliğine borçluyuz.” değerlendirmesini yaptı.

‘BAŞARMAK İÇİN SAMİMİ VE GAYRETLİ OLUN’

Sevgili çocuklar, sevgili gençler; diye mesajına devam eden Tosun, “Aydınlık geleceğimizin, aydınlık yüzleri; Her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, günceli çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bu donanım; sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki birikimli olmak için çalışın; başarmak için samimi ve gayretli olun… Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor, çocuklarımızın ve ülkemizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.” Öte yandan 23 Nisan etkinliği kapsamında öğrenciler makam ziyaretlerini gerçekleştirdi.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 8
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans