Torbalı Ege Gazetesi

Siyer-i Nebi sınavı tamamlandı

Anadolu Gençlik Derneği 20 Nisan Cumartesi 11:00’da Türkiye’de on binlerce ortaokullu gencin katılımıyla, Peygamber Efendimizin Hayatını konu alan ödüllü Ortaokullu Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması gerçekleştirildi. İzmir’de 30 ilçenin tamamında, 76 ayrı okulda yarışma gerçekleştirildi

Siyer-i Nebi sınavı tamamlandı
378 okundu
24 Nisan 2019 - 14:41

Peygamber Efendimizin Hayatını konu alan ödüllü Ortaokullu Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması gerçekleştirildi. Torbalı’da 11 farklı okulda ortaokullu gençlerimizin katılımıyla gerçekleşen sınavda, öğrencilere hediye edilen Mustafa Soykök’ün kaleminden “En Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)” adlı kitaptan yarışmaya tabi tutuldu. İlçede gönüllü öğretmenlerin gözetmenlik yaptığını ifade eden Anadolu Gençlik Derneği Torbalı Temsilcisi Anıl Arıkan, “Torbalımızda gönüllü öğretmenlerimiz ve teşkilat mensuplarımızın gözetmenliği ile ortaokullu kardeşlerimizin katıldığı Siyer-i Nebi Ortaokullar yarışmamızı sorunsuz bir şekilde tamamladık. Katılan ve bu süreçte gayret eden tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun” dedi.

“EFENDİMİZİN MÜCADELESİNİ GENÇLERE AKTARMAK”

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınan izin doğrultusunda projenin gerçekleştiğini bir kez daha vurgulayan Arıkan sözlerine ekledi, “Anadolu Gençlik Derneği olarak bu hayırlı çalışmayı gerçekleştirmekteyiz. Siyer-i Nebi Yarışması’na öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Yarışmadaki hedefimiz, gençler arasında birinci veya ikinciyi belirlemek değildir. Amacımız, Efendimizin hayatını, hayatına tatbik edecek gençler yetiştirmek, onun mücadelesini, İslam’ı insanlara nasıl aktardığını gençlere aktarmaktır.

Biz en güzel hediyenin tüm katılımcılarının zamanlarını Efendimizin örnek hayatını öğrenmeye ayırmaları olarak görüyoruz. Öte yandan, İslam’ı ya da Siyer’i sadece ve sadece bilmenin bir karşılığı olduğunu da düşünmüyoruz. Çünkü İslam bütünüyle insanın yaşaması için gönderilmiş bir dindir ve Efendimiz ise tutum ve davranışları ile hepimiz için örneklik teşkil eden bir önderdir. Bu örneklik, tüm zamanlara ve mekanlara seslenmektedir” diye sözlerini noktaladı.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 8
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans