Torbalı Ege Gazetesi

Çocukları, ‘Balıkçı Karagöz’ Eğlendirecek

Geleneksel Türk Tiyatromuzun örneklerinden olan Karagöz Hacivat Gölge Oyunu Özel İngiliz Kültür Koleji’nin katkılarıyla Torbalı’da. Cumartesi günü ücretsiz iki ayrı seansta minikleri güldürecek olan gösterilerin davetiyeleri kurum aracılığıyla velilere dağıtılıyor

Çocukları, ‘Balıkçı Karagöz’ Eğlendirecek
582 okundu
24 Nisan 2019 - 14:51

2019-2020 eğitim öğretim yılında eğitim hayatına başlayacak olmasına rağmen şimdiden eğitim, kültür, spor ve sanatsal etkinliklere verdiği destekle hafızalara kazınan Özel İngiliz Kültür Koleji ilçedeki öğrencilere 23 Nisan hediyesi hazırlıyor. Cumartesi günü geleneksel tiyatro oyunlarımızın örneği olan Hacivat-Karagöz gölge oyunu ücretsiz bir şekilde çocukların beğenisine sunulacak. İki ayrı seansla Torbalılı miniklerin tebessüm etmesini sağlayacak olan gösteri 12.00 ve 14.00 saatlerinde gerçekleşecek. 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Türkiye’nin en önemli gölge oyunu sanatçılarını Torbalı’ya getiren Özel İngiliz Kültür Koleji benzer etkinlikleri sürdürmeye devam edecek. Ücretsiz davetiyeler okulun Ertuğrul Mahallesi Dörtyol mevkiindeki tanıtım ofisinde velilere takdim edilecek. Dileyen herkes davetiyeleri almaya hiçbir ücret ödemeden alabilecek.

TEOMAN SÖNMEZ’DEN DAVET

Geleneksel Türk Tiyatromuzun örneklerinden olan Karagöz Hacivat Gölge Oyunu Özel İngiliz Kültür Koleji’nin katkılarıyla Torbalı’da Bosphorus Tiyatrosu’nun hazırlayıp sergileyeceği oyun Torbalılı miniklere unutulmaz bir gün yaşatacak. Bu tür etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini ifade eden Özel İngiliz Kültür Koleji Kurucusu Teoman Sönmez, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Torbalı’daki çocuklarımızı sevindirecek bir etkinliğe imza atmak istedik. Bu alanda en iyilerden olan İstanbul merkezli Bosphorus Tiyatrosu ile anlaştık. Hem geleneksel tiyatro oyunlarımızdan olan Gölge Oyunu ile çocuklarımızın tanışmasını hem de bayramlarını doyasıya kutlamalarına bir nebze de olsa vesile olmak adına bu etkinliğe imza attık. Gösteriler ücretsiz olacak. Ücretsiz davetiyeleri velilerimiz tanıtım ofisimize gelip alabilir” ifadelerini kullandı.

BALIKÇI KARAGÖZ

Hacivat, işsiz Karagöz’e balık tutması aklını verir. Kendi yaptığı sandalla denize açılan Karagöz, türlü deniz canlıları ile karşılaşır. Bu karşılaşmaların gölge perdesinde eğlenceli ve fantastik bir şekilde anlatıldığı “Karagöz Balıkçı”, Geleneksel Karagöz’ün klasik oyunlarından biri olan “Balık” oyunu temel alınarak; dildeki komiğin görsel karşılıklarıyla yeniden yazıldı. Karagöz Balıkçı”, 7’den 77’ye tüm izleyicileri kendi öz tiyatromuzun temeli ile tanıştırmak için yola çıkıyor.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 8
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans