Torbalı Ege Gazetesi

Dr. Oetker Torbalı ailesi Karacasu’da

Günübirlik çıktıkları kültür gezisine ilk Afrodisias Antik Kenti’nden başlayan Dr. Oetker çalışanları, eşleri ve çocukları ile birlikte geldikleri Karacasu’ya hayran kaldı. Geziden memnun ayrılan ekip, “Gelmeyenler çok üzülecek” dedi

Dr. Oetker Torbalı ailesi Karacasu’da
757 okundu
14 Mayıs 2019 - 11:22

Genel merkezi Torbalı’da olan Dr. Oetker’in Genel Müdürü Muhsin Çömden ve fabrika çalışanları, eşleri ve çocuklarından oluşan 39 kişilik bir grup Anneler Günü’nü Karacasu’ya yaptıkları geziye ayırdı. Geziye ilk dünyaca ünlü Afrodisias Antik Kenti’nden başlayan grup Arkeolog Umut Doğan’ın rehberliğinde ören yeri ve müzeyi gezdi. Gördükleri eşsiz manzara karşısında hayranlıklarını gizlemeyen grup, herkesin mutlaka gezip görmesi gereken ilçeye gelmeyenlerin çok üzüleceğini dile getirdi.

ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER

Afrodisias ziyaretinin ardından Şirin Pidede meşhur Karacasu pidesiyle ziyafet çeken grup, daha sonra asırlardır babadan oğula süregelen tarihi seramik ocaklarını gezip çömlek ustalarının yaptığı toprak çömleklerden satın alarak esnafın yüzünü güldürdü.

DOĞAYA HAYRAN KALDILAR

Çömlek ocaklarından sonra doğal güzelliği, bol oksijeniyle bir tabiat harikası olan Kahvederesi Yaylası’ndaki çay bahçesinde 500 yıllık çınar ağaçlarının gölgesinde çaylarını yudumlayan ve yorgunluk atan ekip, gördükleri eşsiz manzara karşısında hayranlıklarını gizleyemedi.

MEMNUN AYRILDILAR

Kahvederesi Yaylası’nda gezi programını sonlandıran Dr. Oetker ailesi, gün boyu kendilerine rehberlik eden Karacasu Kültür Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Bülent Eriklioğlu’na göstermiş oldukları ilgi ve alakadan ötürü teşekkür ederek ilçeden memnun ayrıldı.

GELMEYENLER ÇOK ÜZÜLECEK

Çalışanların moral ve motivasyonu artırmak için belli aralıklarla kültür gezileri düzenlediklerini söyleyen Dr. Oetker Genel Müdürü Muhsin Çömden, “Ben daha önce Afrodisias’a birkaç defa gelmiştim. Her gelişimde çok etkilendim. Mesai arkadaşlarım ise ilk kez geliyor. Başta Afrodisias olmak üzere Karacasu’ya, Kahvederesi Yaylası’na hayran kaldık. Herkesin mutlaka gelip görmesi gereken tabiat ve kültür kenti olan bu şirin ilçeye gelmeyenler çok üzülecek” dedi.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 8
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans