Torbalı Ege Gazetesi

Kavşakta büyük tehlike

Torbalı’da en çok trafik kazasının yaşandığı kavşak olarak kayıtlara geçen Merinos Kavşağına tepkiler üzerine sinyalizasyon sistemi kuruldu fakat trafik ışıkları yanmıyor

Kavşakta büyük tehlike
509 okundu
15 Mayıs 2019 - 10:04

Torbalı ile Bayındır arasında ana giriş güzergah olarak kullanılan Merinos Kavşağı’nda meydana gelen kazaların ardı arkası kesilmiyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, ilçede en fazla trafik kazasının yaşandığı bölge, geçtiğimiz yıl Torbalı-Bayındır Karayolu’nda duble yol çalışmasının tamamlanmasının ardından mezarlık mevkiinde oluşturularak faaliyete geçen Merinos Kavşağı. Toplamda 42 bin 454 araç sayısına ulaşılan Torbalı’da, artan araç sayısına bağlı olarak, günün özellikle belirli saatlerinde belirli güzergahlarda ciddi araç yoğunluğu yaşanırken, Merinos Kavşağı’nda günde en az 4 trafik kazası yaşanıyor. Karayolları 2’inci Bölge Müdürlüğü tarafından kurulan ışıklandırma sistemi talebi bir türlü amacına ulaşmadı. Bölgede sinyalizasyon sistemi kuruldu fakat ışıklar çalışmadığı için araçlar sık sık kafa kafaya geliyor.

TRAFİK IŞIKLARI YANMIYOR

Trafik kazalarının sürekli yaşanması karşısında Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin bu çerçevede eli kolu bağlanırken, sürücülerin daha dikkatli olması adına devriye sayılarının artırıldığı öğrenildi. Bölgede yaşanan ölümlü ve yaralanmalı kazalarda trafik sinyalizasyon sisteminin çalışması bulunmaması etkili oluyor. Torbalı, Bayındır, Tire, Ödemiş ve Kiraz’ı, duble yollarla İzmir’e bağlayan projenin birinci etabı olan Torbalı-Bayındır Karayolu arasındaki en önemli geçiş güzergahı olan ve hafta içi iş günlerinde yaklaşık 4 binin üzerinde vatandaşın çalıştığı fabrikaya gitmek üzere kullandığı Merinos Kavşağı’ndaki sinyalizasyon sisteminin bir an önce çalışır hale getirilmesi bekleniyor.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 8
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans