Torbalı Ege Gazetesi

Tepeköy Pazarı’nda şifa dağıtıyor

Sülüğün, antik Mısır döneminden beri yapılan bir tedavi şeklidir. 1800’lü yıllarda Osmanlı’da uygulanan bu tedavi yönteminin 2000’li yılların başından itibaren ABD’deki hastane ve kliniklerde ve Avrupa’daki birçok ülkede uygulanıyor. Tepeköy Pazarı’nın en sıra dışı ürün satan esnafı olan Hüseyin Kılavuz, sülük satarak vatandaşlara alternatif tıp hizmeti sunuyor

Tepeköy Pazarı’nda şifa dağıtıyor
325 okundu
23 Mayıs 2019 - 10:22

70 yaşındaki Hüseyin Kılavuz, Tepeköy Pazarı’nın duayen isimlerinden biri. Tepeköy Pazarı’nın en sıra dışı ürün satan esnafı olan Hüseyin Kılavuz, sülük satıyor. Tam 40 yıldır sülük satarak geçinen Hüseyin Kılavuz, vatandaşlara alternatif tıp hizmeti sunuyor. Vücuttaki pis kanı emen sülükler, bir çok hastalığın tedavisini sağlıyor. Afyon Dinar’dan yakalanan sülükleri Torbalı’da vatandaşlara satan Kılavuz, ilçe halkına önemli bir hizmet veriyor.

2500 YILDIR TEDAVİ İÇİN KULLANILIYOR

Sülük tedavisi dünya üzerinde 2500 yıldır kullanılan bir tedavi yöntemidir. Sülük, baş ve kuyruk kısmında kan emen vantuzları bulunan ve ağırlığının 8 katı kadar kan (5-15 ml) emebilen bir canlıdır. Sülüğün salgılarında kanın pıhtılaşmasını önleyen, pıhtıyı eriten, tansiyonu dengeleyen, bağışıklık sistemini güçlendiren, ağrı kesici, kas gevşetici ve antibakteriyel etki gösteren yüzden fazla değerli enzim bulunur. Kişiden kişiye değişmekle birlikte, sülük tedavisi genellikle 5-7 seans uygulanır. Problemli olan bölgenin anatomik yapısına göre kullanılan sülük sayısı da değişir.

#
KÖŞE YAZARLARI
#

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

  • Çok iyi --> 12
  • İyi --> 9
  • Daha iyi olabilir --> 9
Gönder
Sonuçlar
#
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
#

Torbalı EGE Bir ÖZÇELİK GRUP Kuruluşudur. Powered BY SMedia Dijital Ajans